Co na podłogę i ścianę w mieszkaniu? Nowoczesne rozwiązania

Co na podłogę i ścianę w mieszkaniu? Nowoczesne rozwiązania

Jest uniwersalny, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, bardzo modny i piękny
w swej surowości. Beton architektoniczny to materiał, którym warto się zainteresować, jeśli w naszym mieszkaniu na podłogach i ścianach chcemy wykorzystać nowoczesne rozwiązania projektowe.*

beton architektoniczny na podłodze - płyta Slim 100 x 200 cm

Wszędzie dobrze i wszędzie najlepiej

Betonowe płyty mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla paneli, parkietów i płytek ceramicznych wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania wyróżniającej się szarym pięknem okładziny, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz pomieszczeń (tarasy i balkony). Można nimi zabudować całą płaszczyznę podłogi lub ściany, można również zestawiać je z innymi materiałami lub po prostu wykorzystać jako detal dekoracyjny.  Ze względu na swoją monochromatyczną kolorystykę oscylującą wokół odcieni bieli i szarości betonowe płyty świetnie współgrają z różnymi materiałami, takimi jak: drewno, metal, szkło, skóra czy tworzywa sztuczne. To dlatego doskonale będą się prezentować w każdym wnętrzu naszego domu. Dzięki nim salon, łazienka, przedpokój czy sypialnia zyskają awangardowy akcent.

Uniwersalna szara eminencja zachwytu

Wbrew powszechnie panującej opinii beton architektoniczny to rozwiązanie nie tylko dla mieszkań w stylu nowoczesnym. Jest on materiałem uniwersalnym, który z powodzeniem odnajduje się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, jak i tych urządzonych w stylu bardziej tradycyjnym. Na tle betonowych płyt świetnie prezentują się nowoczesne meble, ale to nie wszystko. Umiejętnie zaaranżowany projekt pozwoli zastosować podłogę z tego materiału nawet w tak odległych betonowi wnętrzach jak te w stylu francuskim z meblami kolonialnymi!  Będzie tam stanowiła doskonale wyglądający – kontrastowy element wykończeniowy.

Beton „betonowi” nie równy

Beton stał się modny i coraz częściej zaczyna gościć we wnętrzach również w postaci materiałów go imitujących. Można powiedzieć, że posiadanie w swoim portfolio czegoś „betonowego” stało się pozycją niemalże obowiązkową w ofercie producentów płytek ceramicznych czy paneli. Oczywiście, jak to bywa w tego przypadkach, znajdziemy wśród nich produkty bardzo dobrej jakości oraz takie, które pozostawiają wiele do życzenia. Decydując się na wykorzystanie betonowych płyt w naszym mieszkaniu musimy więc najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, o jaki tak naprawdę efekt nam chodzi? Czy chcemy postawić na surowe piękno, moc i szczególne właściwości prawdziwego betonu architektonicznego, czy może wybrać jego odpowiedniki, które, choćby nie wiadomo jak bardzo były udane, ciągle pozostają jednak imitacją?

Więcej na www.modernline.info.pl

Płyty z betonu architektonicznego Modern Line Slim to jedne z najcieńszych na rynku – ich grubość to zaledwie 2 cm. Występują w dwóch rozmiarach, posiadają niezwykle gładką w dotyku, satynową fakturę. Wykonane są w technologii ręcznego odlewania.
dekoracja ściany - płyta Slim 80 x 80 cm
pomysł na okładzinę ściany - płyta Slim 80 x 80 cm
beton architektoniczny w łazience - płyta Slim 80 x 80 cm i 100x200 cm
beton architektoniczny na ścianie - płyta Slim 80 x 80 cm
beton architektoniczny w sypialni - płyta Slim 80 x 80 cm
ścianka działowa - płyta Slim 80 x 80 cm


* artykuł sponsorowany
Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Modern Line

Polecamy Ci również

Zobacz także