Co wpływa na koszt wykończenia mieszkania pod klucz?

0
Wykończona kuchnia

Mieszkanie wykończone pod klucz to marzenie, które można obecnie spełnić na kilka sposobów. Największym wyzwaniem jest wykańczanie wnętrza na własną rękę, co jest jak najbardziej możliwe, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednie umiejętności albo utalentowanego wujka. Niewiele osób może się niestety nimi pochwalić. Dlatego najczęściej wybieraną opcją jest zlecanie prac wykończeniowych wyspecjalizowanym firmom. Doświadczona ekipa będzie w stanie wykonać także meble na wymiar, zgodne z naszymi indywidualnymi potrzebami. Musimy tylko taką znaleźć, co już nie jest tak prostym zadaniem. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy być również świadomi czynników wpływających na koszt wykończenia mieszkania, aby móc przygotować odpowiedni budżet na ten cel. Co więc wpływa na koszt wykończenia mieszkania pod klucz?

Lokalizacja mieszkania

Lokalizacja mieszkania ma duży wpływ na koszt jego wykończenia. Ceny za usługi remontowo-budowlane będą inne w zależności od miast czy dzielnic. Do tego trzeba brać pod uwagę koszty materiałów wykończeniowych, które dostosowywane są do możliwości finansowych klientów. Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania w centrum Warszawy musimy przygotować się na zdecydowanie większe koszty, niż w przypadku mieszkania kupowanego w mniejszym mieście.

Powierzchnia mieszkania

Metraż lokalu ma oczywisty wpływ na ostateczny koszt wykończenia mieszkania. Im większa powierzchnia, tym więcej będziemy musieli przeznaczyć na jego wykończenie. Na cenę wpływ ma także standard na jaki się decydujemy, zamówienie mebli na wymiar itp. Każde z pomieszczeń wymaga innych nakładów finansowych, które wynikają bezpośrednio z wyposażenia, jakie się w nim znajdzie. Największe koszty generuje wykończenie łazienki oraz kuchni. W przypadku łazienki musimy liczyć się ze znacznymi wydatkami związanymi z zakupem płytek ściennych i podłogowych, a także armatury sanitarnej i oświetlenia. Koszt wykończenia kuchni również związany jest z zakupem płytek, ale najbardziej kosztowne w tym pomieszczeniu są meble (szczególnie, jeśli decydujemy się na meble na wymiar) oraz sprzęt AGD. Najmniej zapłacimy za wykończenie salonu, sypialni oraz przedpokoju, choć to też zależy od tego, w jakie meble zdecydujemy się wyposażyć te pomieszczenia. Trzeba ponadto pamiętać o umieszczeniu w kosztorysie drzwi wewnętrznych, do których należy doliczyć koszt ościeżnic oraz robocizny. Warto również pomyśleć o zakupie rolet, dzięki którym zapewnimy sobie prywatność. W rezultacie – im większe mieszkanie, tym większe koszty jego wykończenia i wyposażenia. 

Użyte materiały

Na rynku znajdziemy bardzo zróżnicowane pod względem jakości oraz ceny materiały wykończeniowe. Możemy postawić na standardowe rozwiązania z marketów budowlanych, w których z pewnością znajdziemy wiele produktów w promocyjnych cenach, ale do wyboru mamy też asortyment premium, dzięki któremu wystrój naszego mieszkania będzie niepowtarzalny. Decydując się na produkty z wyższej półki, znajdziemy wysokogatunkowe płytki podłogowe czy kamienie naturalne do wyłożenia ścian. Produkty z luksusowych salonów wyposażenia wnętrz bardzo często są importowane z Włoch bądź innych krajów znanych z produkcji wyrafinowanych artykułów tego typu. W efekcie mamy gwarancję, że nasze mieszkanie będzie prezentować się zjawiskowo. Jeśli zlecamy prace firmie, możemy liczyć na zakupy w hurtowych cenach, ponieważ ekipy wykończeniowe zazwyczaj mają wynegocjowane, bardzo korzystne stawki za materiały. Takie rozwiązanie pozwoli nam stworzyć eleganckie wnętrza w rozsądnych cenach.

Wymagania klienta

Dedykowane meble na wymiar, indywidualne projekty wykończenia wnętrz – w kwestii aranżacji mieszkań ograniczać może tylko wyobraźnia. W zależności od budżetu możliwe jest przygotowanie rozwiązań skrojonych na miarę i w pełni zgodnych z wymaganiami klienta. Nie brakuje fachowców, którzy są w stanie zaaranżować dowolną przestrzeń, w której wykorzystane zostaną najbardziej wyszukane i luksusowe produkty. Określenie wymagań klienta to pierwszy krok w realizacji wykończenia wnętrz, od którego współpracę rozpoczynają firmy specjalizujące się w tej dziedzinie.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę wykończeniową?

Cena, materiały, a może doświadczenie? Kiedy poszukujemy odpowiedniej firmy wykończeniowej zastanawiamy się na co zwrócić uwagę, aby dokonać jak najlepszego wyboru. Pod uwagę powinniśmy wziąć możliwie jak najwięcej kwestii. Warto jednak zacząć od doświadczenia. Firma mająca na koncie wiele realizacji może nam je pokazać, co jest świetnym źródłem inspiracji. Doświadczeni fachowcy będą mogli zaproponować nam więcej korzystnych rozwiązań, które sprawdziły się u innych klientów. Podczas selekcji firm wykończeniowych warto też wziąć pod uwagę kwestię materiałów, jakie stosowane są przez dane ekipy. Najlepsze nie oznaczają najtańszych. Firma wykończeniowa powinna mieć zaufane źródło dostaw solidnych, wartych polecenia materiałów w korzystnych cenach. Bardzo ważną kwestią jest kompleksowość działań. Dobra ekipa będzie w stanie zająć się kompleksowym wykończeniem wnętrz – od stanu deweloperskiego do wykończenia pod klucz. W efekcie nie będziemy musieli szukać rożnych ekip fachowców specjalizujących się w poszczególnych pracach wykończeniowych.

Kompleksowe podejście do zlecenia to podstawa sukcesu w przypadku wykończenia mieszkania. Usługi takie może zaoferować firma wykończeniowa Naos z Warszawy, która może pochwalić się bardzo efektywnym modelem współpracy zakładającym ustalenie potrzeb klienta oraz najlepszych dla niego rozwiązań. Przygotowanie projektu oraz dobór odpowiednich materiałów to kolejne etapy, po których następuje przygotowanie kosztorysu i harmonogramu, a następnie wykonanie prac budowlanych oraz przygotowanie mieszkania pod klucz. Naos wnętrza oferuje swoim klientom kilka pakietów wykończenia wnętrz, odpowiednich na każdą kieszeń. Dzięki tej prostej i szybkiej metodzie można spełnić marzenie o swoim mieszkaniu wykończonym pod klucz. 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także