Czarno-biała aranżacja łazienki i kuchni

1
Czarno-biała aranżacja łazienki i kuchni

czarny panel prysznicowyWydaje się, że Polacy wciąż niepewnie podchodzą do czarno-białych aranżacji, boją się kontrastowych zestawień i lepiej czują się w "bezpiecznych" kolorach. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia,
a może braku odwagi - trudno bowiem uwierzyć, że klasyczne, eleganckie połączenie bieli i czerni może się po prostu nie podobać.


Czerń i biel są coraz bardziej modne, w sklepach
z wyposażeniem wnętrz i marketach budowlanych coraz częściej można znaleźć płytki, meble i dodatki w tych właśnie kolorach. Biel cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem
i częściej pojawia się w naszych domach, jednak czerń wciąż jest barwą, której się boimy. Niepotrzebnie, bo czerń dobrze zestawiona z innymi kolorami - nie tylko z bielą, ale i z barwnymi, wyrazistymi dodatkami - na pewno nas nie przytłoczy ani nie wywoła "chłodnego" efektu.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnie urządzone w bieli i czerni są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Kolory te często są ułożone na kształt szachownicy, ale skandynawskie wnętrze jest przede wszystkim proste, minimalistyczne i... ciepłe, dzięki dobrze dopasowanym dodatkom, takim jak np. drewniane blaty.
W tak zaaranżowanej kuchni warto zastosować zlewozmywaki granitowe (czarne bądź białe) zamiast stalowych, które "ochłodzą" pomieszczenie. – Szczególnie dobrze w tym stylu odnajdą się owalne zlewozmywaki granitowe w kolorze czerni lub wielkogabarytowe białe zlewy granitowe – mówi Maria Kubiak, ekspertka marki Laveo.

czarno-biała kuchniaczarno-biała łazienka

Czarno-biała łazienka

W łazienkach urządzonych w bieli i czerni szachownica jest najczęściej pojawiającym się motywem. W małej łazience warto zastosować przewagę bieli i czarne detale, dzięki czemu optycznie powiększymy przestrzeń, natomiast w dużych łazienkach czarno-białe połączenie będzie wyglądać elegancko i schludnie. Możemy wzbogacić nasz salon kąpielowy o wyraziste dodatki, np.
w odcieniach zieleni, czerwieni lub innych ciepłych kolorów, by pomieszczenie nie było zbyt "smutne"
i zimne. Dobór odpowiedniej armatury nie powinien być tutaj problemem - większość producentów ma w swojej ofercie elementy w kolorach bieli i czerni. Laveo oferuje białe i czarne kolumny i panele prysznicowe z funkcjami hydromasażu lub tylko prysznica.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Laveo

Polecamy Ci również

Zobacz także