Czas na róż

kolor ścianW ostatnim stuleciu kolor różowy utożsamiano z romantyzmem i kobiecością. Był on obecny przede wszystkim w dziewczęcych ubraniach i dodatkach, a także kosmetykach. Na naszych oczach róż, wyzwolony z historycznych i kulturowych skojarzeń, powraca w wielkim stylu.

Firma ICI, producent farb Dulux, która w książce Colour Futures co roku prezentuje najnowsze tendencje w kolorystyce i aranżacji wnętrz, uznała pudrowy róż za Kolor Roku 2007.
W pracach światowej sławy projektantów
i dekoratorów wnętrz róż staje się kolorem wręcz dominującym. Aranżacje najmodniejszych klubów, restauracji i hoteli, coraz częściej utrzymywane w stylu retro, odważnie korzystają z całej gamy odcieni różu. Różowy trend ochoczo podchwytują producenci mebli, awangardowego szkła oraz porcelany. Popularnością cieszą się także samochody i scootery w stylu retro. Wszystko to sprawia, że 2007 r. to czas, kiedy patrzymy na świat przez różowe okulary.
Pudrowy róż przełamany szarością jest teraz bardziej uniwersalny i elegancki. Niezwykle atrakcyjnie wygląda w połączeniu z czernią, ciemnymi brązami oraz zimnymi zieleniami. Pasuje zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.
Kolor Roku 2007 dostępny jest w Mieszalniku Dulux (numer: 70RR 54/153). Eksperci ICI wykorzystali go w dwóch tegorocznych kolekcjach kolorystycznych Dulux: Mieszaj i łącz oraz Wczoraj z wizytą u dziś.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także