Czerń i biel w wystroju wnętrz - jak stworzyć łazienkę z charakterem?

0
Czerń i biel w wystroju wnętrz - jak stworzyć łazienkę z charakterem?

Podczas urządzania łazienki zdecydowana większość osób skupia się przede wszystkim na jej praktycznym aspekcie, wszystkie swoje działania koncentrując wokół poprawy jej funkcjonalności. Nie ulega wątpliwości, iż jest ona ważna. Nie można jednak zapominać o wyglądzie łazienki, która, podobnie jak pozostałe pomieszczenia, powinna być zaaranżowana zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. A przyznać trzeba, że możliwości aranżacyjnych jest naprawdę wiele.

Ciekawym rozwiązaniem może być chociażby zastosowanie w niej bardzo modnego w ostatnim czasie kolorystycznego połączenia – bieli i czerni. Utrzymanej w tej tonacji kolorystycznej łazience z całą pewnością nie można odmówić charakteru. Sprawdźmy, jak ją urządzić krok po kroku.

Siła kontrastu, czyli black & white

Nie bez powodu mówi się, że czerń i biel tworzą duet idealny. Trzeba przyznać, iż to połączenie kolorystyczne, choć bardzo kontrastowe, doskonale sprawdza się w wystroju wnętrz. Zastosowane w kuchni lub salonie dodaje każdemu z tych pomieszczeń wyjątkowego charakteru, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Modne, odważne i nowoczesne zarezerwowane jest przede wszystkim dla tych, którzy lubią niebanalne rozwiązania. Ale nie tylko. Zdecydować się na nie powinni również ci, którzy kochają ponadczasowość, obydwa odcienie należą bowiem do tej gamy kolorystycznej, która nigdy nie wychodzi z mody.

Na biel i czerń można zdecydować się praktycznie w każdym pomieszczeniu, także w łazience. Warunkiem powodzenia w tym przypadku jest jednak umiejętne wyważenie koloru. Aby aranżacja nabrała wizualnej lekkości i nie była zanadto przytłaczająca, bazę jej wystroju powinien stanowić biały kolor, wzbogacony detalami w kolorze głębokiej czerni. Taki zabieg pozwoli nam wydobyć z tego absolutnie wyjątkowego duetu to, co najlepsze.

Modnie i z pomysłem – nowoczesna odsłona łazienki

Jak już wspomnieliśmy, podczas urządzania biało-czarnej łazienki warto postarać się zachować równowagę. Nie oznacza to jednak, że należy działać zachowawczo, a wręcz przeciwnie. Biel ścian z powodzeniem można przełamać czarnym kolorem kafli na podłodze, czy też w wersji dla mniej odważnych – czarnymi dodatkami. W ich przypadku możemy pozwolić sobie na pełną swobodę wyboru i prawdziwe kolorystyczne szaleństwo.

Zacznijmy od praktycznych akcesoriów łazienkowych z Pepco. Czarny kosz na pranie czy czarno-biały zestaw pojemników łazienkowych, np. w geometryczny wzór, to propozycja, która doskonale sprawdzi się w każdej łazience, stając się gustownym i jakże praktycznym elementem wyposażenia. Biało-czarną kolorystykę możemy przemycić do wnętrza przy pomocy innych praktycznych przedmiotów, jak chociażby ręczniki. Wystarczy, że na ozdobnych wieszakach zawiesimy kolejno białe i czarne ręczniki. Ten pozornie mało znaczący zabieg tak naprawdę w bardzo wyraźny sposób może wpłynąć na ogólny odbiór wnętrza, sprawiając, że nabierze ono niepowtarzalnego charakteru.

W żadnym wypadku nie można też pominąć znaczenia biało-czarnych dekoracji. Do tych, które bardzo dobrze komponują się z wystrojem łazienki, z całą pewnością należą dekoracje z Pepco, takie jak białe i czarne doniczki, podstawki na świeczki czy też ozdobne koszyczki. Każdy z tych detali, choć niewielki, potrafi bardzo dużo wnieść do aranżacji całej łazienki, czyniąc ją jeszcze ciekawszą. To, ile z nich uda nam się umieścić w łazience, tak naprawdę zależy wyłącznie od naszej kreatywności oraz ilości wolnej przestrzeni, którą dysponujemy. 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: Pepco

Polecamy Ci również

Zobacz także