Czerwony wystrój wnętrz

Czerwony jest charakterystycznym i silnym kolorem. Wpływa pobudzająco na zmysły
i wywołuje różne emocje. Nam kojarzy się z ciepłem, miłością i pasją, dlatego postanowiliśmy wprowadzić go do naszych domów, prezentując kilka czerwonych wystrojów wnętrz.

 

Czerwony jest barwą dynamiczną i przyciągającą wzrok, świetnie pasuje do pomieszczeń, w których panuje duży ruch, jak korytarz, salon czy kuchnia. Ze względu na silny wpływ na emocje, nadmiar czerwonego może nam zaszkodzić. Decydując się wprowadzić czerwony akcent do pomieszczeń należy pamiętać o umiarze. Dlatego np. jedną ze ścian w salonie pomalujmy w tym kolorze, a inne niech pozostaną bardziej stonowane.

Meble w czerwonym kolorze są zawsze modne, więc komody i szafki są mile widziane. Podobnie wszelkiego rodzaju ozdoby i dekoracje, jak obrazy, poduszki czy lampy, swoim kolorem wprowadzą gorącą atmosferę do wnętrz.

Czerwony świetnie łączy się z neutralnymi kolorami bieli i czerni i tworzy z nimi ponadczasową kombinację, odpowiednią do aranżacji wnętrz w każdym stylu i klimacie. Szukając inspiracji na wykorzystanie czerwonego koloru, skorzystajcie z prezentowanych pomysłów czerwonego wystroju wnętrz.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także