Dekoracja łazienki

Łazienka jest wizytówką mieszkania. Przeznaczmy na nią zdecydowanie większą powierzchnię, skrupulatnie planujemy każdy jej centymetr i pieczołowicie dobieramy wszystkie urządzenia i akcesoria łazienkowe. Ważna jest ich funkcjonalność i wzornictwo.

pomysł na łazienkęNajmodniejsza obecnie ceramika łazienkowa jest bardzo prosta. Niezależnie od stylu wykończenia pomieszczenia zadaniem współczesnej ceramiki jest zwracać uwagę i cieszyć oko. Nic więc dziwnego, że z roku na rok staje się ona coraz bardziej wyszukana, a producenci prześcigają się w tworzeniu nowych form i kształtów.

Zdecydowana większość najmodniejszych serii wzorowana jest na geometrii. Idealnie płaskie powierzchnie, wyraźnie zaznaczone krawędzie, regularne kształty o formach koła, kwadratu czy prostokąta to główne wyznaczniki nowego trendu. Geometryczne kształty mają umywalki, wanny, sedesy, bidety i inne akcesoria. Ten, jeszcze do niedawna postrzegany jako bardzo odważny, bryłowy design, szybko i entuzjastycznie został przyjęty przez rynek. Obecnie w praktycznie każdej grupie cenowej znajdziemy serię, które reprezentuje ten kierunek wzornictwa.

płytki łazienkoweNajnowsze trendy dekoracji łazienki zmieniły także przestrzeń wokół umywalki. Modna umywalka nie stoi już samotnie podpierana prostym, kolumnowym postumentem. Zdecydowanie ładniejszym rozwiązaniem jest dekoracyjny półpostument, którego wzornictwo idealnie jest dopasowane do kształtu umywalki. Innym bardzo modnym chwytem jest wpuszczenie umywalki w blat, bądź postawienie jej bezpośrednio na blacie. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest szafka pod umywalką, w której przechowujemy niezbędne drobiazgi łazienkowe, przy czym blat może być wykonany z dowolnego materiału np. szkła hartowanego, szlachetnego drewna, marmuru, stali, czy konglomeratu. Połączenie ceramiki z konkretnym tworzywem nadaje umywalce i całej łazience odmiennego, oryginalnego charakteru.

Ciekawym rozwiązaniem jest także umywalka ze zintegrowanym blatem ceramicznym. Przykładem takiego modelu jest umywalka Palomba dostępna w kolekcji Laufen. Blat wokół umywalki podnosi estetykę wnętrza i tworzy dodatkową przestrzeń na potrzebne do toalety drobiazgi. Ważny element dekoracyjny współczesnej łazienki stanowi także armatura łazienkowa. Podobnie jak w przypadku ceramiki tradycyjne wzory wypierane są przez modele, które zaskakują ciekawą i niebanalną formą. Tu również mocno widoczne jest dążenie do maksymalnego uproszczenia kształtów i ekstremalna geometryzacja. I właśnie taka prosta, funkcjonalna forma baterii, ograniczona do niezbędnego minimum jest najmodniejsza i stanowi najbardziej efektowne wykończenie wystroju łazienki, dodając jej uroku i elegancji.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Laufen, Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także