Dekoracja pokoju dziecka

Dekoracja pokoju dziecka to nie lada wyzwanie, ponieważ jak wiadomo, dzieci szybko rosną a wraz z tym, zmieniają się ich poglądy i potrzeby. Dlatego planując aranżację pokoju dziecka postaraj się stworzyć mu przyjazne i ciepłe miejsce, które będzie sprzyjać jego rozwojowi.

Jeżeli Twoje dziecko jest w wieku pozwalającym wyrazić swoją opinię, spytaj co chciałoby aby się
w nim znalazło. Nawet jeżeli jego pomysły będą nieco abstrakcyjne, zażyczy sobie np.: trampolinę
w pokoju albo boa dusiciela, lub wręcz odwrotnie, będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom, to i tak dajesz mu szansę wypowiedzenia swojego zdania. A tutaj już łatwo o kompromis.

Pamiętaj o ważnej rzeczy dekorując pokój dziecka, nie przesadzaj z nadmiarem dodatków i jednym wątkiem tematycznym. Teraz twoje dziecko jest małe więc uwielbia piłkę nożną lub księżniczki, ale kiedyś dorośnie i różowy pokój nie będzie dla niego odpowiedni. Dlatego staraj się malować ściany w uniwersalnych, stonowanych kolorach: niebieskim, zielonym, białym czy szarym i do nich dobieraj już dodatki, które lubi Twoje dziecko. Da mu to poczucie własnej indywidualności, a tobie spokój,
że co roku nie będziesz musiał zmieniać wystroju pokoju.

Ostatnią istotną kwestią, jest przyzwyczajenie dziecka od najmłodszych lat, do dbania o swoje królestwo. Ucz je sprzątać po skończonej zabawie, zobaczysz, że zaprocentuje to w przyszłości.
I nie stwarzaj naturalnych przeszkód, zabawki, książki i inne praktyczne rzeczy, trzymaj w zasięgu ręki dziecka, aby swobodnie mogło po nie sięgnąć a potem odłożyć na miejsce. Przydadzą się tutaj półki, kosze, pojemniki do przechowywania i skrzynie.

Jeżeli dalej szukasz pomysłów na dekorację pokoju dziecka skorzystaj z poniższych propozycji.
I pamiętaj, zawsze słuchaj swojego dziecka, będzie ono Twoim najlepszym doradcą.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także