Dekoracja ścian, czyli jak odmienić pokój dziecka

Dekoracja ścian, czyli jak odmienić pokój dziecka

Każdy czas jest dobry na zmiany aranżacji pokoju dziecka – można to zrobić niewielkim kosztem i nakładem pracy, np. dekorując ściany.

Wystarczy odrobina dobrych chęci, aby dzięki zmianie ścian, dokonać metamorfozy w pokoju dziecka. Ściany w pomieszczeniu można ozdobić naklejkami, bordiurami czy tapetami. Nowoczesne techniki pozwalają przeobrazić pokój w mgnieniu oka, a przy tym jeszcze dobrze się bawić. A co więcej, zmiany te mogą być tanie i łatwo odwracalne!  

dekoracja ścian w pokoju dziecka dekoracja ścian w pokoju dziecka

dekoracja ścian w pokoju dziecka dekoracja ścian w pokoju dziecka

Dekoracje ścienne do pokoju dziecka

Oferta dekoracji ściennych do pokoju dziecięcego jest naprawdę bogata. Mamy ogromne pole do popisu dla pomysłowości, fantazji i kreatywności.
Przy wyborze tapet i aplikacji możemy kierować się kolorem albo tematem bądź i jednym i drugim. Rewolucję w pokoju możemy zrobić nakładając tapetę i border. Dobrym pomysłem jest także aplikacja zawierająca miarkę. Zarówno dziecku jak i rodzicom sprawi przyjemność sprawdzanie jak szybko rośnie pociecha. 

Zobacz też: Jak urządzić pokój dziecka, by rósł razem z nim

Planując wystrój wnętrza możemy wybrać kilka kierunków myślenia. Wszystko oczywiście zależy również od preferencji naszych dzieci. Jednak jeżeli decydujemy się na tapetę pamiętajmy, żeby nie przesadzić. Tapetowanie wszystkich ścian tapetą w kolorowane aplikacje w pokoju dziecięcym nie jest wskazane. Kolorowe zabawki sprawią, że zrobi się chaos. Jeżeli chcemy zaszaleć z kolorową tapetą to wybierzmy jedną ścianę.... albo połączmy kolorową tapetę z pastelową przy pomocy bordera.


dekoracja ścian w pokoju dziecka dekoracja ścian w pokoju dziecka

Tapety i naklejki - nowoczesna technologia
Aplikacje w formie naklejek, bordery, a nawet tapety to najszybszy sposób, aby w kilka minut odmienić pokój. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii nadają się na każdą gładką powierzchnię: malowaną ścianę, meble, kafelki, szkło, okna, lustra, pudełka i inne pojemniki. Można je również bardzo łatwo odkleić, użyć ponownie, a na powierzchni nie pozostanie żaden ślad ani zabrudzenie. W nowej aranżacji te same meble i zabawki nabiorą świeżości i blasku, a nowa kraina to nowe inspiracje do zabawy.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Kids Town

Polecamy Ci również

Zobacz także