Dekoracja ścian - skóra i szkło

0
Dekoracja ścian - skóra i szkło

Znalezienie pomysłu na oryginalny wygląd ściany często spędza sen z powiek. Nic w tym dziwnego, gdyż przeważnie właśnie ściana ma decydujący wpływ na panujący we wnętrzu nastrój.

skóra pikowana na ścianieściana ze skóry

Tapety, naklejki czy kolory to już standardowy zestaw używany przez projektantów, ale dlaczego nie posunąć się o krok dalej? W dzisiejszych czasach już tylko wyobraźnia może być naszym ograniczeniem.

dekoracja ściany na poddaszu

Nie bójmy się korzystać z niecodziennych rozwiązań, bo to dzięki nim nasze wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru, a my z dumą prezentujemy je otoczeniu.

Ciekawą propozycją na zagospodarowanie powierzchni ściennej jest zastosowanie skóry, która jako naturalny materiał, ma różne odcienie i faktury, które odpowiednio połączone ujawniają jej piękno
i niepowtarzalność. Jak widać na zdjęciach w korytarzu użyto białej skóry pikowanej na tle kremowej ściany, która połączona ze szkłem na schodach nadaje wnętrzu nietypowego i designerskiego wyglądu. Sprawia to, że często zapomniany w projektach korytarz z klatką schodową staje się częścią reprezentacyjną naszego domu.
Również w sypialni na poddaszu, nad łóżkiem pikowana skóra prezentuje się idealnie, dając efekt nowoczesności.

aranżacja ścianyskóra pikowana

Dzięki użyciu skóry możemy również zamaskować pewne niedociągnięcia powstałe na ścianie, bądź wyeksponować przestrzeń niezagospodarowaną.

A co ze szkłem, czy też możemy użyć go jako ozdoby na ścianie?

No pewnie, tak jak widać to na zdjęciach poniżej, dobudowana ściana oddzielająca hol od klatki schodowej, zawiera wkomponowany po środku pas ze szkła piaskowanego. Dzięki laserowo wypalonemu roślinnemu wzorowi szkło jest wyeksponowane, a podświetlenia po bokach paskami LED są idealnym akcentem całości.

ściana ze szkłaozdoba na ścianie

Istnieje dużo rozwiązań dekoracyjnych, także warto dobrze przemyśleć, co właściwie chcemy zafundować naszej ścianie i pamiętajmy o tym, że codziennie będziemy z nią stawać "twarzą
w twarz".

Architekt Jakub Włodarczyk

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Jakub Włodarczyk

Źródło: iprojektowaniewnetrz.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także