Dekoracja stołu - rośliny w szkle

Stół dekorujemy w zależności od okazji i pory roku. Ale nawet na co dzień pięknie ozdobiony będzie wizytówką naszej jadalni. Do jego dekoracji możemy użyć wazonów, świeczek lub kwiatów. Możemy też wykorzystać rośliny w szkle.

Kwiaty i rośliny nie muszą być tylko w dekoracyjnych doniczkach, do tego celu możemy użyć szklanych naczyń, które nie są nam potrzebne. Wystarczy jak znajdziemy w domu stare słoiki, miski, wazony czy butelki. Najlepiej do tego celu użyć sukulentów lub innych niewielkich roślin doniczkowych. Pamiętajmy także o podłożu np.: żwir lub kamyki, aktywny węgiel i niewielka ilość ziemi. Stworzenie takiej dekoracji na stół może być świetnym pomysłem na nudę w jesienne lub zimowe wieczory.

Koniecznie zobacz: Pomysł na wnętrze: zielone ściany z żywych roślin

Dekoracja na stół z roślin w szklanych pojemnikach to bardzo oryginalna i tania metoda ozdobienia stołu. Rośliny czy kwiaty wsadzone w szklane słoiki i karafki pięknie się prezentują i dodają wnętrzu świeżości. Taka propozycja może być trochę pracochłonna, ale zapewniamy, że efekt jest rewelacyjny. Posiłek spożywany w takiej aranżacji smakuje jeszcze lepiej. Przedstawiamy kilka pomysłów na dekorację stołu roślinami w szkle.

 

Oceń artykuł
3,75 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także