Dekoracja wazonu

0
Dekoracja wazonu

ozdobne wazonyJesienne wieczory w domu skłaniają do przemyśleń, zmian wystroju wnętrza, przemeblowania, czy też po prostu własnoręcznego zdobienia domowych  dodatków
- na przykład kolorowych wazoników.


Do wykonania projektów potrzebne są zniszczone wazony lub butelki o ciekawych kształtach. Przydadzą się także farby
w wybranych kolorach, sznurki o ciekawych fakturach, srebrny drucik oraz drewniane krążki, a także inne ozdoby (np. koraliki, falbanki, naklejki). W trackie prac będziemy korzystać z kleju lub taśmy dwustronnej, nożyczek i pędzelków.

malowanie wazonuZdobienie wazonów rozpoczynamy od ich oczyszczenia i odtłuszczania przy pomocy płynu do mycia naczyń. Jeśli chcemy osiągnąć efekt podobny do zaprezentowanego na zdjęciu obok, wystarczy dokładne, równomierne pokrycie wazonu półmatowa farbą. Dokładne krycie bez smug pędzla umożliwia pistolet natryskowy, np. Bosch PFS 65.

Kolejny wazon wymaga więcej czasu i precyzji wykonania. Rozpoczynamy od dokładnego oklejenia go sznurkiem. Pracę ułatwi pistolet klejowy PKP 18 E, który umożliwia precyzyjne nanoszenie mocnego kleju na gorąco. Pistolet rozgrzewa się bardzo szybko, zaledwie w 15 sekund, dlatego bez problemu możemy przerwać pracę na chwilę lub odłożyć pistolet i mocować sznurek używając dwóch rąk. Po wyschnięciu kleju kilkakrotnie pokrywamy wazon farbą, najlepiej akrylową. Zwieńczeniem projektu jest srebrny dodatek, drucik, którym owijamy butelkę.

zdobienie wazonudekoracje na wazonie

Ostatni z przedstawionych modeli to wazon ozdobiony drewnianymi krążkami. Do dekoracji możemy użyć wielu innych materiałów, w zależności od naszej fantazji i dodatków jakimi dysponujemy. Używając pistoletu i kolorowych klejów (na rynku są dostępne również z brokatem), możemy „wyczarować” dowolne wzory i prawdziwie wyjątkowe projekty.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także