Dekoracje do domu - Philippe Starck

Dekoracje do domu - Philippe Starck

Dekoracje do domu mogą być nie tylko ścienne. Funkcję dekoracji mogą też spełniać kolorowe meble i gadżety francuskiego projektanta - Philippe'a Starcka. To utalentowany projektant wzornictwa, architekt, wynalazca. Człowiek renesansu, który wierzy, że buntowniczość i pragmatyzm, przyprawione poczuciem humoru, powinny być cechami każdego projektanta.

designer  Philippe Starckwyciskarka do cytrusów Salif Philippe Starck

Philippe Starck jest znany między innymi z lodówki obklejonej samoprzylepnymi karteczkami. Karteczki są ułożone w ten sposób, że całość tworzy obrazek drinka na pomarańczowym tle. To pomysł dekoracyjny możliwy do zrealizowania w każdej kuchni. Znacznie większym wyzwaniem podjętym przez Starcka i przełomowym dla jego kariery, stało się wnętrza biurowe zaprojektowane dla ówczesnego prezydenta Francji – Mitterand’a.
Charakterystycznym projektem jest kolekcja mebli xO Design. Te meble wyróżniają się dynamiką kolorów i kształtów, a ich nazwa wywodzi się od popularnej gry w kółko i krzyżyk. Kolekcja jest popularna na całym świecie, a dostępna również w Polsce.
Projekty Philippa Starcka wyznaczają współczesne trendy, odnosząc komercyjny i estetyczny sukces. Wyróżniają się niebanalnością, odważnym wykorzystaniem kolorów oraz ironią typową dla projektanta.

rower - skuter Philippe Starcklampa - pistolet Philippe Starck

Projekty współczesne, ale funkcjonalne

Zakres przedmiotów projektowanych przez Philippa Starcka wydaje się być nieograniczony. Designer równie często tworzy zaskakujące przedmioty codziennego użytku, jak i meble, a nawet flirtuje z motoryzacją. Przykłady? Proszę bardzo. Nocna lampka z czarnym abażurem i podstawą w kształcie złotego pistoletu będąca dobrym uzupełnieniem sypialni dla szukających wrażeń. Byłaby również ciekawą dekoracją wnętrza w stylu eklektycznym lub art deco. Innym jego nowoczesnym projektem, ale zakorzenionym w tradycji jest białe krzesło bujane, z czerwonym oparciem. Stanowi dobry dodatek do współczesnego salonu jak i pokoju dziecinnego. Kolorowe, przezroczyste krzesła bardzo dobrze prezentowałyby się w salonie – eleganckim i klasycznym lub designerskim. Projektant przy współpracy z grupą designerów firmy Peugeot stworzył rower – skuter. Produkt odpowiedni dla tych, którzy lubią zdrowy styl życia. Rower bardzo praktyczny, możliwy do zastosowania w miejskich, zakorkowanych aglomeracjach.

krzesła Philippe Starckbujane krzesło Philippe Starck

Geniusz zmieniający świat

Philippe Starck jest świadomy ekologicznych implikacji i zdeterminowany, aby zmieniać świat. To geniusz pełen pomysłów, obrońca użyteczności designu. Zaczął od projektowania kultowych już wyciskarek do cytryn, stworzył kolekcje mebli, a kontynuuje swą pracę nad jachtami i architekturą. Efektywny projektant, jest pierwszym Francuzem, który został zaproszony do udziału w konferencji TED – Technology, Entertainment&Design. Projektuje sprzęt AGD, ubrania, meble, opakowania, pożywienie, łazienki, pojazdy. Współpracuje z firmami – Aprilla, Alessi, Puma AG. W 2009 roku odwiedził Światowe Dni Innowacji w Poznaniu.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także