Dekoracje okienne - rolety

Dekoracje okienne - rolety

Estetyczne ozdobienie okna nie jest wbrew pozorom prostą sztuką. Zanim więc podejmiemy decyzję o wyborze dekoracji musimy zwrócić uwagę na to co jest na zewnątrz: czy widok zza okna warty jest wyeksponowania poprzez minimalistyczne rolety, czy też trzeba go przesłonić za pomocą ozdobnych draperii.

roleta dekoracyjnarolety do mieszkaniaroleta okienna

roleta w kolorze zielonymIle słońca
Następnie pomyślmy o nasłonecznieniu pokoju. Jeśli dekorujemy salon lub gabinet, powinniśmy wybrać elementy o większej przepuszczalności światła (cienkie zasłony lub jasne żaluzje), ponieważ tego rodzaju przestrzenie powinny pozostać dobrze nasłonecznione. Z kolei gdy wybieramy ozdoby do sypialni, lepiej zdecydować się na grubszy, ciemniejszy materiał – dobre będą tu np. grubsze zasłony lub rolety zaciemniające.

Zgrane z wnętrzem
Decyzji tych nie podejmujemy w oderwaniu od ogólnego stylu naszego mieszkania. Zazwyczaj w nowoczesnych wnętrzach okna ozdabia się minimalistycznymi lub awangardowymi roletami, które dobrze komponują się z delikatnymi dodatkami. Natomiast przy stylu klasycznym poleca się ozdobne, bogate zasłony i fantazyjne karnisze. Nie musimy jednak sztywno trzymać się tej zasady: w nowoczesnym mieszkaniu równie dobrze możemy zastosować designerski karnisz i proste zasłony, a we wnętrzu klasycznym pokusić się o wzorzyste rolety. Należy po prostu pamiętać, że ładne wnętrze to zawsze kwestia odrobiny rozwagi i wyczucia.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Polecamy Ci również

Zobacz także