Dekoracje ścienne - rodzinna zabawa

dekoracje ścienne

Oryginalne dekoracje ścienne to przede wszystkim zabawa rodziców ze swoim dzieckiem. To także szansa dla rodziców na nawiązanie lepszego kontaktu, a dla dziecka możliwość wpłynięcia na wystrój swojego pokoju.

Pokój dziecka to bardzo ważna przestrzeń w mieszkaniu. To właśnie tam bawimy się z naszą pociechą, czytamy bajki na dobranoc i spędzamy większą część wolnego czasu. W związku z tym odpowiednia aranżacja wnętrza pokoju ma duży wpływ na samopoczucie dziecka. Mebel z dużą ilością półek, na których będą się znajdować książki sprawi, że nasze dziecko będzie chętniej zabierać się do czytania. Krzesło i stół powinny być dostosowywane do zmieniającego się wzrostu, czyli najlepiej kupić krzesło z regulowaną wysokością. Łóżko – podobnie jak krzesło i stół – musi być dostosowywane do zmieniającego się wzrostu dziecka.

ściana w pokoju dziecka dekoracja pokoju dziecka

Równie ważnym elementem aranżacyjnym w pokoju są ściany. W coraz większej ilości pokojów dziecięcych tapety zaczynają być zastępowane przez naklejki ścienne. Przemawia za tym kilka względów. Oryginalne dekoracje ścienne stanowią ważny element w rozwoju wyobraźni u dziecka,
a dla samych rodziców mogą być pomocą w wymyślaniu opowieści do snu. Wspólne naklejanie wzorów na ścianę to wspaniała zabawa dla dzieci i rodziców. Dekoracje ścienne mogą składać się z wielu kolorowych elementów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to dziecko zdecydowało co chciałoby umieścić na swojej ścianie. Może to być wspomnienie z niedzielnego spaceru, wyprawy na łąkę lub do lasu. A może lot balonem? Budowanie autostrady, baśniowa kraina z zamkiem i księżniczką czy też kolorowa ciuchcia jadąca przez zielone wzgórza to tylko część przykładów na ocieplenie wnętrza pokoju dziecka. Naklejki ścienne łatwo aplikuje się na ścianę i również łatwo można je ściągnąć, więc wystrój pokoju dziecka może być zmieniany w zależności od wieku i zainteresowań. Często cała rodzina uczestniczy w projektowaniu i naklejaniu, co przynosi rodzicom i dziecku dużo radości. Do naklejek dołączane są instrukcje "krok po kroku" wraz z dokładnymi ilustracjami jak naklejać dekoracje.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: Centrum Aranżacji AMPsign

Polecamy Ci również

Zobacz także