Dekoracje stołu wielkanocnego

0
Wielkanocna dekoracja z pisanek
Jak brakuje Ci pomysłu na wielkanocna dekorację, to wystarczy ładna ekspozycja pisanek, na przykład w ceramicznych pojemnikach.

Brakuje nam pomysłu na oryginalną aranżację wielkanocnego stołu? Wiosennie, tradycyjnie, nowocześnie... mamy wrażenie, że spróbowaliśmy już wszystkiego, a chcielibyśmy zaskoczyć gości? Podpowiadamy jak stworzyć wyjątkowe świąteczne aranżacje wielkanocne. Postaw na kontrasty

Przyroda bywa często niezastąpionym źródłem inspiracji na dekoracje.
W okresie wielkanocnym, kiedy świat zaczyna nabierać świeżości i barw, szczególnie modne stają się aranżacje pełne kolorowych akcentów. Styliści polecają łączenie barw na zasadzie kontrastu. Przeciwieństwa pobudzają wyobraźnię i wyzwalają pozytywną energię. Niebieska zastawa skomponowana z pomarańczowymi dodatkami? Zieleń i czerwień? Żółć połączona z fioletem? Pokuśmy się o własną grę w kolory.

Zobacz: Nakrycie stołu wielkanocnego

Szkarłat ze szmaragdową zielenią
Postawmy na kontrastowe połączenie na przykład intensywnej zieleni z czerwienią. By nasycony barwami stół zachował elegancki charakter, najlepiej użyć uniwersalnej, śnieżnobiałej zastawy stołowej. Sprawdzą się naczynia minimalistyczne i nowoczesne. Eleganckie będą geometryczne w formie. Ich powierzchnia może być wtedy zdobiona drobnym, lekko wyczuwalnym pod palcami żłobieniem. Postarajmy się stylistycznie dopasować także resztę zastawy stołowej.

Teraz czas na barwne detale. Obowiązkowo na stole powinny znaleźć się pisanki – symbol Wielkanocy i świeże kwiaty – zwiastun wiosny.  Stałe elementy wielkanocnej aranżacji nabiorą zupełnie innego charakteru, gdy użyjemy przeciwstawnych barw. Soczysto zielone trawy skomponujmy z żywą czerwienią choćby gerber.

Zobacz: Koszyk wielkanocny - jak go przygotować?

Tradycyjny koszyczek z pisankami zastąpmy szklaną miseczką wyścieloną świeżym, pachnącym mchem. Bardzo istotne są szczegóły wykończenia – kieliszki, serwetki, sztućce. Karmazynowa czerwień pisanek w połączeniu z kwiatami w barwie szkarłatu, uzupełniona o bladozielone wiosenne akcenty – obrus, serwetki i zwiewne piórka – stworzą oryginalny wielkanocny klimat.

Czy znasz: Wielkanocne tradycje i zwyczaje? Poznasz je tutaj

Nie zapomnijmy o starannym doborze szkła – kryształowe kieliszki będą idealnie pasowały do nowoczesnej koncepcji aranżacji stołu. Stożkowate czasze na płaskich, kwadratowych nóżkach dopełnią minimalistycznej, lecz wyrazistej aranżacji.

Czerwień połączona z zielenią to jedynie propozycja. Prawdziwą przyjemność sprawić może realizacja własnego pomysłu na dekorację wielkanocnego stołu. Zwróćmy uwagę na detale. Pomyślmy o oryginalnej koncepcji ułożenia naczyń i doborze dodatków.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Villa Italia

Polecamy Ci również

Zobacz także