Dekoracje świątecznego stołu. Jaki obrus i serwetki.

świąteczny stół
Obrus na świąteczny stół powinien zwisać przynajmniej 20 centymetrów z każdej strony.

Wigilia świąt Bożego Narodzenia to dla nas jeden z najważniejszych dni w roku. Jest to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Często przy świątecznym stole spotykają się osoby, które nie widziały się od dłuższego czasu, dlatego warto zadbać o to by każdy element wystroju jadalni oraz samego stołu podkreślał niecodzienny charakter wigilijnej kolacji.

Oprócz usadzenia gości i ustalenia świątecznego menu powinniśmy przemyśleć jaki wygląd ma mieć nasz stół. Co roku moda na świąteczne kolory i ozdoby zmienia się, ale pamiętając o kilku podstawowych zasadach uda nam się stworzyć kompozycję, która będzie elegancka i pasująca do okazji. Bardzo ważny jest odpowiedni obrus. Kolor zależy od indywidualnego gustu, możemy nawet połączyć kilka tkanin, należy jednak pamiętać, aby materiał z każdej strony zwisał przynajmniej 20 centymetrów, w przeciwnym razie goście mogą odnieść wrażenie, że obrus skurczył się w praniu, a tego byśmy nie chcieli.

Sprawdź co zrobić by dom pachniał świętami

Możemy zainwestować w serwetki wykonane z materiału, najlepiej jasnego – będą nam służyły przez lata. Dzięki nim nasz stół będzie wydawał się o wiele bardziej wytworny niż w sytuacji, gdy użyjemy papierowych serwetek. Jeśli jednak przy naszym stole mają zasiąść również dzieci, bardziej odpowiednie będą jednorazowe serwetki z ciekawym świątecznym motywem, na pewno spodobają się małym biesiadnikom. Aby podkreślić świąteczny nastrój można ozdobić stół ciekawymi dekoracjami. Mamy dużo więcej możliwości niż tylko tradycyjna choinka. Dostępne są różnego rodzaju wieńce, stroiki no i oczywiście jemioła. Możemy pójść jeszcze dalej – pomyślmy o zmianie wyglądu okien. Jeśli mamy czas i środki możemy zainwestować w nowy, bardziej błyszczący materiał idealny na odświętne zasłony. Jeśli nie zależy nam na tak dużych zmianach możemy ograniczyć się do dodania ozdób do istniejącej już aranżacji. Wiele sklepów wychodzi naprzeciw naszym potrzebom i w okresie przedświątecznym oferuje różnego rodzaju kryształki, brokatowe elementy czy choćby piękne czerwono zielone wstążki, które nadadzą firankom baśniowego charakteru.

Zobacz: Święta z gwiazdą

Wybierając elementy dekoracyjne pamiętajmy o dopasowaniu ich do siebie tak, aby tworzyły spójną, miłą dla oka całość oraz o prostej zasadzie, że nie zawsze więcej znaczy lepiej.  Chodzi o akcent, który podkreśli wyjątkowość tego czasu, a bez względu na to jakich kolorów użyjemy i jakie dokładnie będą te dekoracje, pamiętajmy, że święta to rodzina i przyjaciele – z nimi będzie magicznie!

Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Pola Surowiec

Źródło: Galtex

Polecamy Ci również

Zobacz także