Dekoracje welurowe na ścianę

Wykonane z weluru dekoracje mogą zainteresować nie tylko projektujących swoje mieszkanie od podstaw, ale także tych, którzy niewielkim kosztem chcą nadać wnętrzu nowy charakter.

dekoracja ściandekoracje welurowe

Welur znany jest od wieków. Kiedyś służył głównie do wyrobu eleganckiej odzieży, z czasem jednak znalazł dużo szersze zastosowanie. Obecnie z tego materiału, poza ubraniami, wykonuje się wszelkiego rodzaju obicia tapicerskie, dywany, wykładziny, buty. Producenci postanowili także wykorzystać zalety tkanin welurowych przy dekoracji ścian. Przyjemny w dotyku i szlachetny w wyglądzie materiał daje doskonałe efekty przy aranżacji wnętrz. Wystarczy ciekawy pomysł i odrobina wyobraźni, by wydobyć zupełnie unikalny i niepowtarzalny charakter salonu, sypialni,
czy też każdego innego pomieszczenia w naszym mieszkaniu.

Dekoracje możemy wykonać sami, wycinając z materiału żądany wzór i mocując go dokładnie klejem na odpowiednio przygotowaną i oczyszczoną uprzednio powierzchnię. Zaletą tego rozwiązania jest całkowita swoboda przy doborze barwy materiału i możliwość dowolnego kształtowania wzorów dekoracji. Jeśli jednak nie do końca ufamy swym zdolnościom manualnym, skorzystajmy z oferty producentów, którzy opracowali wiele kolekcji wzorniczych o zróżnicowanej tematyce i kolorystyce. Dekoracje nabyć można w większych sklepach z artykułami farbiarskimi i tapetami. Znajdziemy tu zestawy pasujące tak do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Dostępne w kilku kolorach pozwolą nam wybrać zestaw najbardziej pasujący do założonej w pomieszczeniu palety barw.
W naszej kompozycji możemy także wymieszać wzory i odcienie naklejanych dekoracji.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Malesińska

Zdjęcia: DKM Impresja

Polecamy Ci również

Zobacz także