Dekoracje z drewna – 10 pomysłów

Dekoracje z drewna – 10 pomysłów

zagłówek łóżka z drewnaDekoracje z drewna to dobry pomysł na wprowadzenie ekologicznego klimatu do naszego domu.

Różne odcienie, faktura, rysunek słoi sprawia, że każdy kawałek drewna wygląda nieco inaczej. Atuty te warto wykorzystać przy tworzeniu dekoracji z drewna. Aby je zrobić wcale nie trzeba być wykwalifikowanym stolarzem, ani kupować doskonałego jakościowo drewna. Do zrobienia dekoracji świetnie sprawdzą się ścinki, albo nawet polana drewna opałowego. Szczególnie wdzięcznie będzie się prezentować drewno brzozowe, któremu uroku dodaje biało-szara kora.
Z plastrów takiego drewna możemy zrobić praktyczne podkładki pod kubki lub naczynia. Jeśli dodatkowo ozdobimy je napisem zrobionym za pomocą szablonu, będą wyglądać naprawdę oryginalnie. Drobne plastry drewna można też wykorzystać do ozdobienia zegara – wystarczy je przykleić do jego tarczy.

podładki pod naczyniazegar z drewna

Z kolei polana drewna możemy wykorzystać do robienia dekoracyjnych świeczników. Musimy tylko wywiercić okrągłe zagłębienie o odpowiedniej średnicy. Taki świecznik jest idealny pod świeczki tea-light. Dodatkowo świeczniki możemy ozdobić inicjałami wyciętymi w korze.

świecznikidekoracyjny świecznik

Gałęzie, pocięte na kawałki możemy użyć też do dekoracji stołów, wykorzystywanych przy okazji większych przyjęć. Jeśli na kawałku drewna wypiszemy numer stolika, nie ma obaw, że goście zasiądą w nieodpowiednim miejscu. Oryginalnie wygląda też wianek na drzwi z połączonych skrawków gałęzi. Możemy go dowolnie ozdobić.

numerki na stółwianek na drzwi

Drewno brzozy można wykorzystać do „poważniejszych” prac, takich jak półki na książki, zagłówek łóżka, czy podstawa stojącej lampy. W pomieszczeniu z takimi sprzętami można się poczuć jak w uroczym brzozowym zagajniku.

półki na książkilampa stojąca

Wdzięcznym materiałem jest też sama brzozowa kora, z której możemy zrobić abażur lampy lub osłonki na wazoniki.

lampa z korydekoracyjne wazoniki

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także