Dekorujemy okno z zasłonami do salonu

Dekorujemy okno z zasłonami do salonu

Okna to jedna z najbardziej istotnych wizytówek każdego domu. Ich odpowiednie wkomponowanie w bryłę podnosi atrakcyjność zarówno na zewnątrz budynku, jak i w poszczególnych pomieszczeniach. Warto więc zadbać o odpowiednią dekorację okien. A w szczególności okien w salonie. Jest to największy pokój w domu, którym okna również zajmują największą powierzchnię.

Wbrew pozorom dekoracje okien nie muszą być wcale bardzo kosztowne. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości zasłony do salonu oraz odpowiednio je zaaranżować i oczywiście dbać o nie, aby wprowadzić bardzo ciekawy element dekoracji do pokoju wypoczynkowego. Podpowiadamy, jak dekorować salon wykorzystując zasłony okienne.

Modne zasłony – umiar, elegancja i styl

Podobnie jak ma to miejsce w innych przypadkach dotyczących dekorowania wnętrz, również aranżując zasłony w pokoju należy zachować umiar i smak, a także dopasować zasłony okienne do charakteru pomieszczenia. Nadmiernie dekorowane okna mogą skutkować odwrotnym do założonego skutkiem i przytłaczać cały salon. Modne zasłony do salonu mają, poza praktyczną funkcją osłaniającą, za zadanie stworzyć przytulną i wygodną atmosferę służącą relaksowi dla wszystkich mieszkańców. Najbezpieczniejszym sposobem na delikatną aranżację okien w pokoju warto postawić na klasyczny materiał na zasłony w neutralnych i stonowanych barwach. Mocne akcenty kolorystyczne lub wyraźne wzory nie zawsze muszą dobrze współgrać z wyposażeniem i aranżacją pokoju.

Czy firana jest niezbędna?

Aranżacja okna w salonie powinna przede wszystkim wynikać z ustawienia okna względem stron świata. Zasłony do salonu mocno nasłonecznionego powinny być grubsze i gwarantować lepsze zaciemnienie. Dobrym pomysłem jest w takim przypadku dodatkowe rozwieszenie firanek. Z kolei w przypadku naturalnie ciemniejszych pomieszczeń, wystarczy zastosować modne półprzezroczyste nowoczesne zasłony lub same firanki. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie tego samego materiału jako firankę i zasłonę.

Wybieramy wzory modnych zasłon

Zwiewne zasłony do pokoju będą doskonale sprawdzały się w mniejszych i ciemniejszych salonach. Ciężkie materiały na zasłony przeznaczyć warto do większych przestrzeni, gdyż potrafią one przytłoczyć pomieszczenie. Jeżeli decydujemy się na styl glamour, zasłony do pokoju powinny być ciężkie i połyskujące. Dla bardziej odważnych dekoratorów dobrym pomysłem jest zawieszenie zasłon o tych samych wzorach ale w różnych odcieniach. W sytuacji, gdy salon jest zdominowany przez różnorodne kolory wybierajmy jednobarwne zasłony. Dla monokolorystycznego pokoju stosujmy wyraziste motywy, na przykład zasłony w kwiaty. Najważniejsze jest jednak, aby kolory i wzory zasłon pasowały do wystroju wnętrza.

Upinamy zasłony do salonu

Jeśli chcemy ciekawie zaaranżować zasłony wokół okna w pokoju można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy wykorzystać różnego rodzaju klamry, sznury, rozety, tkaninę zasłony, a nawet dać się ponieść twórczej kreatywności i wymyślić własny sposób na upięcie zasłony do salonu. Pamiętać należy, że ciężkie udrapowane zasłony sprawdzą się najlepiej w klasycznie urządzonych wnętrzach. W nowoczesnych stosować należy raczej lekkich i zwiewnych materiałów na zasłony.

Dekoracja okna jest jednym z elementów aranżacji wnętrz, którą możemy wykonać sami, bez konieczności korzystania z usług specjalistów. Wystarczy dobry pomysł oraz modne zasłony, które możemy powiesić w dowolny sposób. Najciekawsze, modne i klasyczne zasłony, które doskonale udekorują twoje okna znajdziesz w sklepie yoourhomestory.pl.

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: yourhomestory.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także