Designerskie meble – 10 niezwykłych pomysłów

Designerskie meble – 10 niezwykłych pomysłów

Designerskie meble z założenia mają robić wrażenie i zadziwiać. Słyną z przemyślanych form, które jednak mogą przybierać dość fantastyczną postać.

Designerzy bawią się formą i często tworzą rzeczy niezwykłe. Z lekkim przymrużeniem oka proponujemy kilka ciekawych mebli i akcesoriów, takich jak na przykład lampa, wyglądająca jakby była wykonana z czekolady. Jej podstawa wręcz rozpływa się apetycznie. Lampa idealna dla miłośników czekolady, ale nie polecamy osobom na diecie, bo na jej widok trudno się oprzeć ochocie na czekoladę.

lampa jak z czekolady

Mniej groźne dla osób dbających o linię jest za to łóżko-jajo, obiecujące komfortowy wypoczynek. I choć oczywiście nie wykluwamy się z jaj, to łóżko jakoś kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa. Tylko ułożyć się wygodnie i zasnąć.

łóżko - jajo

Zupełnie inne skojarzenia budzi ten stolik. Podobno jego twórcę zainspirował bieg koni. Wprawdzie podobieństwo do koni jest mało uchwytne (raczej nasuwa się myśl o ośmiornicy), ale wrażenie ruchu i dynamiki jest niezaprzeczalne.

designerski stolik

Trudno za to powiedzieć, co zainspirowało projektanta tego mebla. Nieobrobiona, solidna kłoda drewna została wyposażona w oparcia stylizowanych krzeseł. Hmm, pomysł niewątpliwie oryginalny. Ciekawe, czy ktoś ma pomysł na wykorzystanie tego mebla?

designerski mebel

Dość zadziwiający jest również ten mebel wypoczynkowy. Z tym, że jego funkcja wypoczynkowa wymaga zwinności i kreatywności, ale co bardziej wygimnastykowanym osobom może nawet uda się zdrzemnąć.

mebel wypoczynkowy

Nieco bardziej przytulnie wygląda „modularny fotel-sofa”, chociaż również wymaga od użytkownika pewnej pomysłowości, a może nawet pomocy osób trzecich w wyplątywaniu się z tego mebla. Ale przynajmniej wygląda na miękki.

                        designerska sofa

Kolejna propozycja może się przydać w mieszkaniach zlokalizowanych w mało bezpiecznej okolicy. Drzwi wejściowe już wyglądają jak po przejściu wandali, więc nie ma potrzeby ich dodatkowo niszczyć. Taka mimikra.

           drzwi wejściowe

Macie w szafie za dużo wieszaków? To zróbcie sobie lampę. Propozycja rzeczywiście dość ciekawa, a banalne wieszaki ujawniają zupełnie nowa możliwości.

lampy z wieszaków

Na koniec dwie rozgrzewające propozycje, tym razem bardziej na poważnie. Grzejnik z powyginanych, przeplatających się i przenikających nawzajem srebrnych rurek wygląda jak nowoczesna rzeźba o organicznej formie.

grzejnik dekoracyjny

A obok kominka, w którym palenisko wygląda na zawieszone w powietrzu naprawdę trudno przejść obojętnie.

kominek

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także