Designerskie meble – 10 niezwykłych pomysłów

Designerskie meble z założenia mają robić wrażenie i zadziwiać. Słyną z przemyślanych form, które jednak mogą przybierać dość fantastyczną postać.

Designerzy bawią się formą i często tworzą rzeczy niezwykłe. Z lekkim przymrużeniem oka proponujemy kilka ciekawych mebli i akcesoriów, takich jak na przykład lampa, wyglądająca jakby była wykonana z czekolady. Jej podstawa wręcz rozpływa się apetycznie. Lampa idealna dla miłośników czekolady, ale nie polecamy osobom na diecie, bo na jej widok trudno się oprzeć ochocie na czekoladę.

Mniej groźne dla osób dbających o linię jest za to łóżko-jajo, obiecujące komfortowy wypoczynek. I choć oczywiście nie wykluwamy się z jaj, to łóżko jakoś kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa. Tylko ułożyć się wygodnie i zasnąć.

Zupełnie inne skojarzenia budzi ten stolik. Podobno jego twórcę zainspirował bieg koni. Wprawdzie podobieństwo do koni jest mało uchwytne (raczej nasuwa się myśl o ośmiornicy), ale wrażenie ruchu i dynamiki jest niezaprzeczalne.

Zobacz także: Niewidzialne krzesło

Trudno za to powiedzieć, co zainspirowało projektanta tego mebla. Nieobrobiona, solidna kłoda drewna została wyposażona w oparcia stylizowanych krzeseł. Hmm, pomysł niewątpliwie oryginalny. Ciekawe, czy ktoś ma pomysł na wykorzystanie tego mebla?

Dość zadziwiający jest również ten mebel wypoczynkowy. Z tym, że jego funkcja wypoczynkowa wymaga zwinności i kreatywności, ale co bardziej wygimnastykowanym osobom może nawet uda się zdrzemnąć.

Nieco bardziej przytulnie wygląda „modularny fotel-sofa”, chociaż również wymaga od użytkownika pewnej pomysłowości, a może nawet pomocy osób trzecich w wyplątywaniu się z tego mebla. Ale przynajmniej wygląda na miękki.

                        

Kolejna propozycja może się przydać w mieszkaniach zlokalizowanych w mało bezpiecznej okolicy. Drzwi wejściowe już wyglądają jak po przejściu wandali, więc nie ma potrzeby ich dodatkowo niszczyć. Taka mimikra.

           

Macie w szafie za dużo wieszaków? To zróbcie sobie lampę. Propozycja rzeczywiście dość ciekawa, a banalne wieszaki ujawniają zupełnie nowa możliwości.

Na koniec dwie rozgrzewające propozycje, tym razem bardziej na poważnie. Grzejnik z powyginanych, przeplatających się i przenikających nawzajem srebrnych rurek wygląda jak nowoczesna rzeźba o organicznej formie.

A obok kominka, w którym palenisko wygląda na zawieszone w powietrzu naprawdę trudno przejść obojętnie.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Zobacz także