Designerskie meble. Zobacz zachwycające projekty [ZDJĘCIA]

Meble do salonu
Hiszpański temperament i zmysłowość w połączeniu z kobiecą wrażliwością – tak można by określić projekty Patricii Urquioli.

Designerskie meble powinny być ciekawe, ale absolutnie funkcjonalne. I takie właśnie są meble i inne elementy wyposażenia wnętrz projektowane przez Patricię Urquiolę.

Patricia Urquiola to jedna z najsłynniejszych obecnie projektantek. Stworzone przez nią meble, lampy i przedmioty użytkowe zwracają uwagę oryginalnością i są źródłem inspiracji. Wyróżniają się oryginalnym podejściem do materiałów i form mebli. Urquiola często wykorzystuje tradycyjne „domowe” techniki w nowy sposób – do jej projektów należą meble, których obicia wyglądają jak zrobione na drutach, pikowane jak płaszcze, czy mające gruby splot tkaniny. Częste są także motywy roślinne, również niebanalnie potraktowane. Ale co najważniejsze – są to meble wygodne, funkcjonalne i przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.

Warto zobaczyć: Pomysł na łóżko XXI wieku


To zresztą nie dziwi – Patricia Urquiola już jako nastolatka chciała zostać projektantką. Po skończeniu studiów architektonicznych w Madrycie, studiowała wzornictwo przemysłowe w Mediolanie – mieście, które jest uznawane za stolicę współczesnego designu. To z włoskimi firmami i projektantami współpracowała, tworzą swoje najsłynniejsze projekty (np. sofę Loom, krzesło Flower szezlong Chaise Longue). Obecnie prowadzi własną pracownię w Mediolanie, a projektowane przez nią meble cieszą się wielkim zainteresowaniem (są dostępne również w Polsce).
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: Mesmetric

Polecamy Ci również

Zobacz także