Designerskie meble

Designerskie meble

Poszukiwanie prostoty, funkcjonalności oraz nowych rozwiązań technologicznych cechuje styl MDF Italia.

Włoska marka od 2000 roku zaprasza do współpracy najlepszych designerów, którzy projektują dla niej meble przeznaczone do domu oraz biura. Znaleźli się wśród nich m.in.: Jean - Marie Massaud, Bruno Fattorini, Xavier Lust, Piergiorgio Cazzaniga i inni.
Kolekcja MDF Italia obejmuje kilkanaście propozycji sof, foteli, stołów, stolików, krzeseł oraz najbardziej charakterystycznych dla marki systemów modułowych regałów. Pozycję marki, jako jednego z najważniejszych producentów mebli, podkreślaj zdobyte liczne nagrody i wyróżnienia jak np. prestiżowy Compaso d’Oro, Wallpaper Design Awards, Interior Innovation Award.

designerskie meble

Grafo, projekt Victor Vasilev

Sofa, na którą składa się osiem różnej wielkości tapicerowanych modułów oraz trzy rodzaje integrujących się z nimi stolików kawowych. Model można skonfigurować w dowolny sposób. Sofę wyróżniają kontrastowe przeszycia na krawędziach poduszek. Wszystkie zagłówki są wyposażone w system regulacji ustawienia oparcia. Stoliki wykonane z aluminium, a blat z tworzywa Fenix® w kolorze białym lub czarnym.

sofa modułowa Grafo

Mia, projekt Francesco Bettoni

Kompaktowy i bardzo wygodny fotel o miękkich kształtach przypominających poduszkę. Model dostępny jest także z obrotową podstawą. Do fotela przeznaczony jest specjalnie zaprojektowany podnóżek. Krawędzie obu mebli są wykończone kontrastowym przeszyciem.

fotel z podnóżkiem Mia

Rock, projekt Jean - Marie Massaud

Rodzina czterech stołów różniących się średnicą blatu oraz wysokością. Podstawa stołu wykonana jest z nowoczesnego rodzaju cementu wzmacnianego syntetycznymi włóknami w kolorze naturalnym lub antracytowym. Blat z płyty pilśniowej w wykończeniu białym lub antracytowym lub z przydymionego szkła.

designerskie stoły Rock

Flow, projekt Jean - Marie Massaud

Przebojowa rodzina krzeseł Flow powiększyła się o sześc rodzajów taboretów i cztery rodzaje hokerów. Nogi stalowe lub dębowe. Siedzisko tapicerowane.

taborety i hokery Flow 

K Table, projekt Victor Vasiliev

Stolik kawowy zaprojektowany w minimalistycznym geometrycznym stylu. Rama z lakierowanej stali w kolorze białym lub grafitowym. Blat z gresu porcelanowego w wykończeniu błyszczącym lub matowym dostępny jest w kilku kolorach: szarym, antracytowym, białym, rdzawym i grafitowym.

stolik kawowy K Table
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Kari Mobili

Polecamy Ci również

Zobacz także