Designerskie oświetlenie

Designerskie oświetlenie

Przy aranżacji wnętrza bardzo ważne jest oświetlenie – od niego zależy, jak się czujemy we wnętrzu.

Oświetlenie wnętrza może być męczące (np. zbyt jaskrawe) lub uspokajać, a także pobudzać. Niedobór odpowiedniego światła w miejscach, gdzie przygotowujemy jedzenie, spożywamy posiłki, odpoczywamy, czytamy czy śpimy, jest tak samo drażniący, jak jego nadmiar. Poza funkcjonalnym rozmieszczeniem oświetlenia istotny jest dobór lamp – wpływają na ostateczny wystrój pomieszczeń i mogą być ozdobą wnętrza, jak piękne meble czy dekoracje. Prezentujemy piękne lampy włoskich, francuskich i niemieckich producentów, dostępne w internetowym sklepie InniLiving.

Włoska elegancja

Lampy włoskiego producenta SpHaus mogą służyć nie tylko jako funkcjonalne urządzenia, ale i ozdoba wnętrza. Wykonane są starannie i z trwałych materiałów. Dobrze prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.
Szczególną uwagę zwraca lampa Hal, której konstrukcja z perforowanego metalu przypomina ekskluzywny wieżowiec. Światło prześwitujące przez otwory w metalowej konstrukcji jest przyćmione i eleganckie.

Lampa Rha, producent SpHausLampa Hal, producent SpHaus

Francuska pomysłowość

Wnętrze urządzone w modnym od kilku lat stylu eko wymaga dopasowanego oświetlenia. Naturalne materiały w zaskakujących połączeniach są domeną francuskiej firmy Bleu Nature.
Wbrew pozorom styl ekologiczny to nie tylko skandynawska prostota wzornictwa, surowe deski czy kolorystyka ziemi. Francuzi łączą naturalne materiały – takie jak drewno, kamień, skóry – z metalem i akrylem, uzyskując przedmioty piękne i eleganckie. Szczególną uwagę zwracają lampy - w załamaniach drewna czy na nieregularnej kamiennej powierzchni możemy obserwować grę światła.

Lampa Vendredi, producent Bleu NatureLampa Siqniq, producent Bleu Nature

Niemieckie… poczucie humoru

Piękne i nowoczesne lampy wykonują nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. Niemieckie wzornictwo pokazuje, że wnętrze urządzić można w pięknym stylu i z humorem. Prezentowane lampy firm Pulpo i FrauMaier wykonane są z proszkowanego metalu, z wyjątkiem lampy Lulu, której wierzchnia warstwa wykonana jest z tkaniny, wewnętrzna natomiast – z błyszczącej folii.
Lampy te pokazują wiele możliwości zabawy formą i funkcją. A stać się mogą naściennymi dekoracjami, wielofunkcyjnymi urządzeniami. Jak wykorzystamy taki przedmiot zależy od nas – pewne jest jednak, że taka lampa przyciąga wzrok.

Lampa Lulu, producent FrauMaierLampa ze schowkiem na klucze Ghost, producent FrauMaier

Lampa Kate, producent PulpoLampa Orbit, producent Pulpo

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: www.inniliving.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także