Deska podłogowa

Drewniana podłoga z deski barlineckiej, w sposób niezwykle efektowny dodaje wnętrzom uroku. Dzięki naturalnym właściwościom, deska barlinecka, pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

drewniana podłogaWysoka jakość
Deska barlinecka jest bezpieczna dla najwrażliwszych – alergików i dzieci. Stworzona jest w 100% z najlepszego, wyselekcjonowanego drewna. Spoina, łącząca poszczególne warstwy podłogi, jest produktem naturalnym, powstałym na bazie ekologicznych żywic. Nie bez znaczenia dla zdrowia i komfortu użytkowników jest sposób wykończenia podłogi. W przypadku deski barlineckiej siedem warstw lakieru nakładanych jest w warunkach fabrycznych. Ułatwia to i przyspiesza montaż, jak również późniejsze meblowanie pomieszczenia oraz rozwiązuje problem przykrego zapachu, na który narażeni są domownicy podczas układania podłogi. Stosowany lakier akrylowy posiada świadectwo higieny PZH. Bardzo dobre właściwości powłoki lakierowej są dodatkowo wzmacniane poprzez jej utwardzanie promieniami UV – tak zabezpieczona warstwa wierzchnia deski barlineckiej jest trwała i odporna w codziennym użytkowaniu. W ofercie firmy Barlinek są podłogi pokryte olejem na bazie składników roślinnych. Ten sposób konserwacji dodatkowo wspomaga naturalne właściwości drewna, na przykład regulację mikroklimatu wnętrza (drewno"oddycha"), dając
w pomieszczeniu - lekko wyczuwalny - przyjemny zapach świeżego drewna.

drewniana podłogaWygodna pielęgnacja
Dla użytkownika-zaletą deski barlineckiej, jest jej łatwa pielęgnacja. Wystarczy lekko wilgotny mop aby przetrzeć podłogę, a specjalna linia środków do podłóg lakierowanych i połóg olejowanych, zapewnią jej czystość i zadbają o konserwację. Deska barlinecka nie przyciąga kurzu i dlatego też jest szczególnie polecana dla osób uczulonych na białka roztoczy – popularny domowy alergen, zwykle gromadzący się w dywanach i wykładzinach. Połączenie ww.  cech drewna - z naturalną dla tego surowca izolacją termiczną – wrażenie "ciepłej podłogi" – sprawia, że deska barlinecka to także idealny wybór do pokoi dziecięcych i przedszkoli.

Bezklejowy montaż
Bardzo ważnym czynnikiem, jest sam montaż drewnianej podłogi. Deskę barlinecką układa się za pomocą bezklejowego złącza barclick, autorskiego rozwiązania. Zapewnia ono szybkość
i prostotę montażu. Dodatkową zaletą deski barlineckiej jest możliwość układania jej na ogrzewaniu podłogowym, zarówno wodnym, jak i elektrycznym, co zostało potwierdzone w wyniku wielomiesięcznych testów przeprowadzonych w laboratorium firmy. Deska barlinecka łączy w sobie zalety praktyczne, zdrowotne i estetyczne naturalnego surowca. Barlinek  ma w swojej ofercie blisko 90 podłóg, z warstwą licową wykonaną z ponad 20 gatunków drewna krajowego i egzotycznego, co daje za każdym razem niepowtarzalną wzorzystość podłogi.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Barlinek

Polecamy Ci również

Zobacz także