Deska toaletowa z funkcją myjącą. Dlaczego warto ją mieć?

3
Aranżacja łazienki - ceramika łazienkowa
Deska toaletowa z funkcją myjącą to oszczędność miejsca w łazience. Decydując się na takie rozwiązanie nie potrzebujemy już bidetu.

Na całym świecie urządzenia łączące funkcje sedesu i bidetu od wielu lat stanowią podstawowe wyposażenie toalet publicznych i prywatnych. Dzieje się tak, ponieważ bidety elektroniczne odmieniają ten najbardziej prywatny rytuał, nadając mu inny wymiar.

Świat się zmienia, a nasze zwyczaje wraz z nim. Na Dalekim Wschodzie bieżąca woda zastąpiła papier toaletowy w czynnościach związanych z higieną osobistą. Jest to czynność tak naturalna, jak u nas mycie rąk. Właśnie dlatego toalety myjące montuje się w tym rejonie wszędzie: w domach, zakładach pracy, urzędach i innych obiektach użyteczności publicznej.
Czy w naszym kraju również się przyjmą? Istnieje wiele przesłanek przemawiających za stosowaniem desek myjących.

Nowoczesne rozwiązania w łazience to montaż deski z funkcją myjącą.

Aranżując łazienkę należy pamiętać, że istnieją rozwiązania, które zamieniają codzienne czynności, w coś co zapewni na maksymalną satysfakcję.

Villeroy & Boch
Na rynku dostępne są modele desek toaletowych do misek podwieszanych i stojących.

Zamiast bidetu można zastosować toaletę z deską myjącą. Oprócz funkcji mycia ma też wiele innych rozwiązań.

Vitra
Toaleta sterowana pilotem? Tak to jest możliwe.

Bidety elektroniczne obsługuje się przy pomocy pilota albo panelu sterującego umieszczonego w ścianie lub przy samej desce.

Vitra
Urządzenia zapewniają nie tylko kilka trybów mycia w wygodnej pozycji  (tylne, damskie, oscylacyjne), ale mają też inne opcje,  np. suszenie, czy masaż.

Toaleta myjąca ma zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort.

Vitra
Prezentowane rozwiązanie zużywa (do pojedynczego) spłukania zaledwie 3 lub 4,5 litra wody.

To nowoczesne połączenie WC i bidetu w jednym, a przy okazji ekologiczne rozwiązanie.

Villeroy & Boch
Urządzenia są sterowane pilotem lub panelem sterującym.

Piloty są zgrabne, idealnie dopasowane do wyglądu całego urządzenia i mogą być montowane na ścianie.

Villeroy & Boch
W desce zainstalowane jest oświetlenie LED, które ułatwi pewne czynności w nocy.

Włoscy designerzy Daniel Debiasi i Federico Sandri przy jej tworzeniu zainspirowali się płynnym i delikatnym kształtem liścia.

Villeroy & Boch

Oszczędności, oszczędności, oszczędności …

Takie rozwiązanie zapewnia domownikom, pracownikom, gościom i klientom uczucie czystości i świeżości po skorzystaniu z toalety. Jednak za wyborem deski sedesowej z funkcją myjącą przemawiają też względy praktyczne, w postaci racjonalnego wykorzystania powierzchni użytkowej w łazience. Zamiast zestawu bidet + sedes, na który często brakuje tam przestrzeni, można zdecydować się na sprzęt 2 w 1, czyli miskę ustępową z nowoczesną nakładką w postaci deski bidetowej instalowanej na misce WC. Taki zestaw wraz z deską myjącą ma wymiary 56x37cm, czyli dokładanie tyle samo, co standardowa miska WC. Należy pamiętać, że bidet to kolejne dodatkowe centymetry zajętej przestrzeni. A przecież można to tak łatwo połączyć!

Bycie eko jest na czasie i myli się ten, kto myśli, że wybór miski WC nie ma żadnego wpływu na ekologię. Wręcz przeciwnie! Proekologiczne rozwiązania to standard dla firm produkujących ceramikę i nie tylko – w misce ViClean (Villeroy & Boch) do pojedynczego spłukania wystarczy zaledwie 3 lub 4,5 litra wody. Konstrukcja DirectFlush niezwykle ułatwia czyszczenie miski, co przekłada się na mniejsze zużycie wody i detergentów.

Zobacz: Mała łazienka – elegancka i funkcjonalna

Bidety elektroniczne.Ty przejmujesz stery!

Bidety elektroniczne obsługuje się przy pomocy pilota albo panelu sterującego umieszczonego w ścianie lub przy samej desce. Piloty są zgrabne, idealnie dopasowane do wyglądu całego urządzenia i mogą być montowane na ścianie. Takie właśnie rozwiązanie zastosował producent Vitra w swojej misce myjącej Metropole V – Care.

Do wyboru, do koloru…

Wyjątkowa higiena w parze z duża wygodą użytkową i więcej miejsca w łazience to niejedyne przewagi deski myjącej nad zwykłą muszlą klozetową czy bidetem. W przeciwieństwie do nich oferowane obecnie miski lejowe to produkty wielofunkcyjne. Takie urządzenia zapewniają nie tylko kilka trybów mycia w wygodnej pozycji  (tylne, damskie, oscylacyjne), ale mają też inne opcje, np. suszenie, czy masaż.
Toaleta myjąca ma zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort. W związku z tym może on wedle własnych preferencji ustawić pozycję dyszy, ciśnienie oraz temperaturę wody. Bardziej wrażliwe osoby i ci, którzy nie lubią chłodnych poranków, ucieszą się też z podgrzewanego siedziska.
Producenci pomyśleli także o sytuacjach, w których deska wymyka się nam z rąk i z hukiem uderza w sedes. Zapobiega temu funkcja wolnego opadania klapy. Sprawia one, że pokrywa podnosi się i opuszcza automatycznie – po naciśnięciu przycisku pilota lub konsoli sterującej.
Równie praktyczne jest wbudowane w deskę oświetlenie LED, które umożliwia dyskretne korzystanie z toalety w nocy, zaś za walory zapachowe np. w misce V – Care Vitra odpowiada specjalny filtr.

Najbardziej zaawansowane modele desek myjących umilają czas spędzany w toalecie, puszczając muzykę.

Na rynku dostępne są modele do misek podwieszanych i stojących. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego do firmowej toalety czy prywatnej łazienki.

Sprawdź: Umywalka na nodze

Wygląd ma znaczenie…

Europejskie toalety przechodzą metamorfozę i robią to w bardzo dobrym stylu. Dla przykładu wystarczy spojrzeć tylko na miskę ViClean stowrzoną przez V&B, dzięki której toaleta kojarzy się nie tylko  z podstawowymi czynnościami, ale także  z nowoczesnym designem.
Włoscy designerzy Daniel Debiasi i Federico Sandri przy jej tworzeniu zainspirowali się płynnym i delikatnym kształtem liścia. Tak niezobowiązujący i uniwersalny wygląd idealnie wkomponuje się w każde wnętrze. Wszelkie przewody, łącza, przyciski są dyskretnie porozmieszczane. Wszystko, czego nie powinno być widać, zostało schowane.

To nie kaprys!

Aranżując łazienkę należy pamiętać, że istnieją rozwiązania, które zamieniają codzienne czynności, w coś co zapewni na maksymalną satysfakcję. W dzisiejszych czasach toaleta myjąca to nie fanaberia, a obowiązkowy element każdej łazienki, której właściciel ceni sobie komfort.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Polska Grupa Ceramiczna

Polecamy Ci również

Zobacz także