Deszczownice prysznicowe do łazienki

odprowadzenie wodyJeśli nie wystarcza ci już zwykły prysznic, zafunduj sobie w łazience prawdziwy wodny spektakl. Umożliwią to coraz bardziej popularne deszczownice.

Obecnie na rynku istnieje duży wybór deszczownic, więc każdy może wybrać produkt dostosowany do swoich potrzeb, gustu oraz kieszeni. Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem w małej łazience będzie z pewnością  duża, odpowiednio zmodyfikowana słuchawka prysznicowa (zdj. 2) lub panel do masażu (zdj. 3). Rozwiązanie to ma także tę zaletę, że nie musimy robić gruntownego remontu łazienki.

Inaczej jest w przypadku deszczownic podtynkowych, ponieważ rozplanowanie i aranżację łazienki trzeba ustalić przed przystąpieniem do prac remontowych. Innym rozwiązaniem są deszczownice montowane bezpośrednio pod podwieszanym sufitem – ponad sufitem do instalacji wymagana jest zwykle przestrzeń o wysokości przynajmniej kilkunastu centymetrów.

Na zakup dużych deszczownic powinni zdecydować się właściciele łazienek, które można zamienić w salon kąpielowy. Zamiast brodzika warto wtedy zastosować specjalne rynny, przez które odprowadzana będzie woda (zdj. 1). Obudowane ozdobnymi listwami będą stanowić ładne i łatwo dostępne (co jest ważne szczególne w przypadku osób starszych) miejsce relaksu.

Dzięki szerokiej gamie wzorów i kolorów łatwo dopasujemy deszczownicę do kształtu i wystroju łazienki. Osobom spragnionym dodatkowych wrażeń estetycznych warto polecić deszczownice podświetlane diodami (zdj. 4 i 5). Mieniące się w świetle krople wody robią wspaniałe wrażenie. Deszczownice są zwykle wyposażone w system napowietrzania wody, dzięki czemu łazienkowy wodospad będzie nie tylko piękny, ale także niedrogi.

słuchawka prysznicowapanel do masażu

Informacje o przedstawionych produktach:

1. System TeceDrainline. Cena: ok. 1300 zł/mb. Producent: Tece.

2. Zenta Shower Duo to bateria natryskowa z termostatem, rączka natrysku z dwoma rodzajami strumienia (miękki i deszczowy) oraz pręt ścienny z wężem natryskowym  (600 lub 900 mm). Cena: ok. 600-800 zł. Producent: Kludi.

3. Panele masażowe Cosmo produkowane są w 3 rozmiarach – o wysokości 120, 160 i 200 cm. Dostępne są w dwóch systemach: z tradycyjnym mieszaczem wody lub z termostatem. Cena: od 2301 do 4 630 zł. Producent: Poolspa.

4, 5. Głowice deszczowe Dream Light o zróżnicowanych kształtach i wymiarach: prostokątnym
– Rectangular (500 x 400 mm), kwadratowym – Cube (400 x 400 mm) i okrągłym – Oki
(Ø 400 mm,). Cena: ok. 6000-9000 zł. Producent: Bossini.

deszczownicapodświetlana deszczownica


Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Trojanowska

Zdjęcia: Bossini, Kludi, Poolspa, TECE,

Polecamy Ci również

Zobacz także