Dobry Wzór 2006

Finaliści konkursu "Dobry Wzór 2006" walczą o nagrodę główną przyznawaną w trzech kategoriach: Sfera Domu, Sfera Pracy i Sfera Publiczna i o nagrody specjalne. Nagrodę "Wzór Roku" przyznaje Minister Gospodarki produktowi zaprojektowanemu przez polskiego projektanta i wdrożonemu do produkcji przez polskiego przedsiębiorcę. Dyrektor IWP przyznaje tytuł Designera Roku najlepszemu projektantowi.

O wejście do finału i przyznanie tytułu Dobry Wzór 2006 ubiega się 80 produktów. Konkurują ze sobą m.in. meble, sprzęt AGD, samolot biznesowy, a nawet pociąg. W tym roku produkty mogli zgłaszać poza producentami również dystrybutorzy, a do udziału w konkursie dopuszczono produkty zagraniczne.

Dobry Wzór - PociągNajwięcej, bo aż 60 reprezentuje sferę domu - artykuły gospodarstwa domowego, lampy, dywany, meble, szkło, ceramika użytkowa, baterie umywalkowe, akcesoria łazienkowe, grzejniki
i tapety. W kategoriach sfera pracy i sfera publiczna, najliczniej reprezentowane są meble biurowe i gabinetowe, a także meble przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej. Największe zgłoszone produkty to samolot dla biznesmenów i autobus szynowy, czyli po prostu pociąg. To jedyny konkurs, który audytuje polskie i zagraniczne wzornictwo na krajowym rynku, uwzględniając nie tylko wartości estetyczne produktów. Ocenie podlegają wartości funkcjonalne, ekonomiczne i dodatkowe. Słowem takie, które spełniają oczekiwania konsumenta pod względem użytkowym. Od 27 kwietnia do 24 czerwca w salach wystawowych IWP można oglądać wystawę pokonkursową, na której zostaną zaprezentowani wszyscy finaliści tegorocznej, czternastej edycji konkursu Dobry Wzór. 


dekoracjełóżko do sypialniszklana półka
sofa wypoczynkowamotyw kwiatowywzór na ścianie

 

meble do salonułóżko do spaniamiejsce do pracy

meble kuchennemeble do salonukuchnia

meblościankawzorystolik do salonu

 

 

 
 

 

 
Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Polecamy Ci również

Zobacz także