Dobry Wzór 2010

Dobry Wzór to ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. W tym roku do konkursu zakwalifikowano 62 produkty. Laureaci zostaną wyłonieni 22 września.

dobry wzór logo Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje konkurs od 1993 r. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Do tegorocznej edycji zgłoszono 126 produktów i 12 usług, z których eksperci Instytutu do konkursu zakwalifikowali 62 produkty i 9 usług.

Coroczny monitoring poziomu wzornictwa przeprowadzany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pozwala na wyłonienie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług na polskim rynku. Produkty oceniano w ramach trzech sfer – domu, pracy i publicznej. Ze względu na wzrost znaczenia sektora usług dla gospodarki, monitoring poszerzono w tym roku po raz pierwszy o czwartą, nową sferę - rynek usług.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 16 lat przeprowadza monitoring rynku produktów, zapisując w ten sposób historię zmian zachodzących we wzornictwie na polskim rynku i wśród polskich przedsiębiorców. Formuła monitoringu, w odróżnieniu od innych tego typu przedsięwzięć, znajduje wspólny mianownik oceny dla produktów tak odległych jak bateria umywalkowa czy spalinowy zespół trakcyjny. Metodologia monitoringu uwzględnia kryteria ergonomiczne, stosunek ceny do jakości, innowację materiałową, nową technologię i walory estetyczne, które pozwalają budować przewagę rynkową produktów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują certyfikat „Produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór” oraz skróconą ekspertyzę produktu. Finaliści konkursu otrzymują natomiast tytuł „Finalista Konkursu Dobry Wzór 2010”, zaprezentują swoje produkty na wystawie pokonkursowej adresowanej także do masowej publiczności oraz prezentację w Katalogu Konkursu Dobry Wzór 2010. Laureaci zostaną wyłonieni 22 września i nagrodzeni certyfikatem Dobry Wzór 2010.

W ramach Konkursu Dobry Wzór Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepszego projektanta lub studio projektowe, przyznając nagrodę Designer Roku. Dodatkowo Patron Honorowy konkursu – Ministerstwo Gospodarki – przyznaje specjalną nagrodę Wzór Roku dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę.
Finałowym wydarzeniem Konkursu będzie wystawa Dobry Wzór, na której od 22 września kilkudziesięciu finalistów prezentować będzie swoje produkty i usługi. Wystawa potrwa do 14 listopada.

Laureatami konkursu Dobry Wzór w Sferze domu zostały produkty: W+W połączenie umywalki i toalety firmy Roca oraz kolekcja mebli multisensorycznych Mee firmy Meble Vox.

Więcej szczegółów o finalistach i produktach rekomendowanych do XVII edycji Konkursu Dobry Wzór

Oto wybrane produkty zakwalifikowane do finału konkursu


panel deante umywalka grzałka

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także