Dobry Wzór 2011

0
Dobry Wzór 2011

blat kuchennyZbliża się rozstrzygnięcie konkursu „Dobry Wzór” 2011. Już wkrótce będziemy mogli pogratulować zwycięzcom
i wyróżnionym w konkursie. Aż 81 firm z różnych branż oczekuje na 21 września, kiedy to poznamy wyniki tegorocznej edycji.

Konkurs „Dobry Wzór” ma długą tradycję. Od 17 lat eksperci
z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego śledzą liderów wielu branż, których produkty wyróżniają się innowacyjnością
i efektownym wzornictwem. W tym roku finalistów jest dużo więcej niż w poprzednich latach. Polscy producenci wreszcie zaczęli dostrzegać zalety współpracy z projektantami i coraz częściej korzystają z ich usług. Dzięki temu na polskim rynku pojawia się coraz więcej produktów o ciekawym wzornictwie.
Z roku na rok poprawia się kondycja wzornicza polskiego rynku, wiele ciekawych branż rozwija się mimo kryzysu, konkurencji wielkich koncernów i nie zawsze sprzyjającej koniunktury gospodarczej. W tym roku finaliści konkursu reprezentują bardzo zróżnicowane grono. Najwięcej jest przedstawicieli Strefy Domu. Można tam zobaczyć wyposażenie łazienek, grzejniki czy grzałki. Jednym z ciekawych produktów jest projekt Mikołaja Wierszyłłowskiego - grzałka HOT2, wyróżniająca się oryginalnym designem i funkcjonalnością.

grzałka elektryczna do grzejnikameble wypoczynkowe

Dzięki niej można korzystać z grzejnika centralnego ogrzewania przez cały rok. Ten przykład połączenia polskiej myśli technicznej i wzorniczej zwraca uwagę także energooszczędnością
- urządzenie zużywa nawet 80% energii mniej w trybie stand by niż inne tego rodzaju produkty dostępne na rynku. Ponadto charakteryzuje się prostym, intuicyjnym dotykowym sterowaniem oraz rozbudowaną autodiagnostyką działania (m.in. sygnalizacja awarii urządzenia czy otwarcie obiegu wody).
W Strefie Domu możemy również znaleźć spotkać interesujące meble mieszkaniowe. Bardzo ciekawa jest propozycja firmy Vox - meble Young Users. Ta oryginalna, młodzieżowa kolekcja zapewne będzie hitem rynkowym. Warto również wspomnieć ciekawy projekt Marty Niemywskiej
i Dawida Grynasza - sofa Modulor. Charakterystyczna dla tego mebla jest modułowa konstrukcja, zwiększająca jej ustawność. Wiele polskich mebli może pochwalić się oryginalnym designem na wysokim poziomie. Są za to dużo tańsze, a przez to atrakcyjniejsze. Inną propozycją ze Strefy Domu są meble ogrodowe. Ten segment rynku stał się ostatnio wyjątkowo aktywny i można zauważyć jego prężny rozwój. Wreszcie nasze ogrody i przestrzeń publiczna będą zagospodarowane ładnymi, eleganckimi krzesłami czy ławkami, a nie okropnymi meblami z plastiku. Design zaczyna odgrywać dużą rolę w coraz bardziej zaskakujących dziedzinach. Świadczyć o tym mogą takie projekty jak kolekcja blatów Unico firmy Pfleiderer czy pieczątki firmy Modico. Produkty nominowane do finału konkursu „Dobry Wzór” 2011 będzie można oglądać do 22 listopada 2011 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Najlepiej samemu pójść i przekonać jak wiele interesujących produktów mają do zaoferowania polskie oraz działające na polskim rynku firmy.

 

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: IWP

Polecamy Ci również

Zobacz także