Dom dla wymagających - TaHoma Premium

0
Inteligentne rozwiązania do domu
Nowoczesne technologie pozwalają na łatwy i szybki dostęp do zarządzania całym domem z jednego urządzenia – telefonu, tabletu lub nawet smartwatch’a.

Wyobraź sobie, że wracasz wieczorem z biura, a dom sam przygotowuje się na Twój powrót. Ogrzewanie załącza się o 18.00, następnie rozświetla się podjazd. Zbliżając się do bramy, wyciągasz swój smartfon… a inteligentna technologia budzi się do życia.

Urządzenie do sterowania domem

Urządzenie, które automatycznie otworzy bramę wjazdowa, drzwi wejściowe, a na korytarzu, w kuchni i w salonie włączy oświetlenie.

Somfy
System domu inteligentengo

To rozwiązanie sprawi, że dom będzie bezpieczny i wygodny dla jego mieszkańców.

Somfy
Nowoczesne rozwiązania do domu

System zarządzania domem to designerski panel, który może być odebrany jako element dekoracyjny wnętrza,

Somfy

W jednym momencie dzieje się kilka rzeczy – automatycznie otwierają się brama wjazdowa i zamek drzwi wejściowych, na korytarzu, w kuchni i w salonie włącza się oświetlenie. A kiedy usiądziesz wygodnie w fotelu, by poczytać swoją ulubioną gazetę żaluzje automatycznie ustawią się w komfortowej pozycji. Po raz kolejny docenisz wygodę, jaką daje Ci TaHoma Premium każdego dnia.

Dzięki niej nie tracisz czasu na zajmowanie się domem - to dom zajmuje się Tobą. Poprzez czujniki nasłonecznienia dom sam decyduje kiedy zasłonić okna i opuścić rolety, o zaprogramowanej porze włączy system alarmowy oraz utrzyma temperaturę na wybranym poziomie. Latem uruchomi klimatyzację i rozsunie markizę.

Czekamy na wizytę znajomych? Tu także wystarczy jedno kliknięcie i dom zmieni się nie poznania. Zawczasu możemy ustawić system w taki sposób, aby tuż przed przyjściem gości oświetlił taras, rozsunął markizy i włączył ogrzewanie tarasowe. My w tym momencie możemy zająć się dobraniem wina czy przygotowaniem ulubionych koktajli.

Tobie pozostaje tylko zająć się sobą i swoim życiem – dzięki TaHoma Premium masz więcej czasu na to, co naprawdę istotne – samorealizację, rodzinę, przyjaciół, wypoczynek i rozwijanie pasji. Inteligentna technologia sprawia, że w domu można czuć się naprawdę bezpiecznie. Silnik bramy zapobiega próbom siłowego otwarcia, podobnie działają rolety zewnętrzne. Czujniki ruchu, dymu, czy alarm połączony z monitoringiem pozwalają Tobie spać spokojnie i mieć poczucie, że dom zawsze znajduje się pod Twoją pełną kontrolą. I co bardzo ważne, zarządzanie inteligentnym domem jest bardzo łatwe. Do jego obsługi nie trzeba godzinami studiować lektury instrukcji obsługi, nie jest potrzebne specjalne szkolenie. Dostępne obecnie systemy są proste i bardzo intuicyjne w obsłudze. Aplikacją steruje się w kilku prostych ruchach, a samo programowanie zabiera niewiele czasu. 

Co więcej, to wszystko nie kosztuje majątku i nie zabiera przestrzeni. TaHoma Premium bardziej przypominają efektowny element wystroju mieszkania niż skomplikowane, wielofunkcyjne urządzenie. Aby nasz dom stał się inteligentny nie trzeba też obwijać go pajęczyną kabli. Wszystko działa bezprzewodowo. Nie jest to także wydatek, który znacząco uszczupli nasz budżet. Inteligentny dom to inwestycja, która szybko zacznie się zwracać. A wszystko dzięki oszczędności energii. Dostosowanie systemu do zmieniających się warunków (np. zasłanianie rolet czy wyłącznie ogrzewania), pozwoli zmniejszyć wysokość rachunków o około 20 proc. W skali roku z pewnością odczujemy to w zasobności naszego portfela.

 Systemy domu inteligentnego pozwalają kompleksowo zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem. Przykładem jest oferowana przez firmę Somfy nowa wersja systemu inteligentnego zarządzania domem – TaHoma Premium, która została wyposażona w funkcje alarmowe.  Wystarczy zintegrować centralę z czujnikami ruchu i otwarcia, a w razie zagrożenia automatycznie włączy się dźwięk alarmu. Urządzenie wyśle nam również na smartfona informację o potencjalnym włamaniu. Unowocześniony interfejs TaHomy Premium jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Możemy w nim łatwo rozrysować nasz dom piętro po piętrze i ustawiać poszczególne urządzenia klikając w wybrane pokoje. Co ważne - TaHoma Premium jest kompatybilna z wieloma urządzeniami. Umożliwia ona podłączenie produktów Somfy, ale także innych wiodących marek, m.in. Velux, Hitachi, GU czy Philips.

W czym tkwi tajemnica sukcesu domów inteligentnych? Polacy coraz bardziej cenią sobie wygodę
i bezpieczeństwo – dwie istotne zalety nowatorskich technologii dla domu. Wzrasta nasza stopa życiowa, a wraz z nią oczekiwanie lepszej jakości codziennego życia. Nie dziwi więc, że rynek domów inteligentnych już teraz ma wartość 100 mln złotych, a według prognoz opartych na dynamice rynków zachodnich, wzrośnie ona nawet sześciokrotnie na przestrzeni pięciu lat. Nie bez znaczenia jest stale rosnąca popularność smartfonów, w które jesteśmy skłonni inwestować, o ile oferują funkcje ułatwiające nam pracę lub rozrywkę. Łatwy i szybki dostęp do zarządzania całym domem z jednego urządzenia – telefonu, tabletu lub nawet smartwatch’a, decyduje o wygodzie korzystania z systemu TaHoma Premium. Możliwość rozszerzania o wciąż nowe starannie dopracowane urządzenia z intuicyjnym interfejsem czyni z niego inwestycję wartą swej ceny. Ponadto system oferuje wiele praktycznych rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo, jak możliwość sprawdzenia statusu wszystkich urządzeń działających  w czasie rzeczywistym, stały dostęp do monitoringu domu i posesji oraz zawiadomienia o zagrożeniach na e-maila czy smartfona. Dokładnie tak proste i skuteczne powinno być zarządzenie inteligentnym domem. Abyś swój czas mógł poświęcić na to, co ma dla Ciebie największe znaczenie.

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Somfy

Polecamy Ci również

Zobacz także