Dom z basenem - tradycja i nowoczesność

Dom z basenem - tradycja i nowoczesność

Ten nowoczesny dom jednorodzinny znajduje się w Ekali, podmiejskiej, luksusowej dzielnicy Aten. Został zaprojektowany przez architekta Thanosa Athanasopoulosa.

nowoczesny dom

Architekt zastosował tradycyjne greckie materiały budowlane, takie jak płytki ceramiczne, biały tynk, i marmur w niekonwencjonalny sposób.

dom z basenem

Przesuwne okna na parterze niczym szklana ściana zapewniają dużą dawkę naturalnego światła oraz dostęp do tarasu, basenu i ogrodu. Integralną częścią domu jest taras z basenem - idealne miejsce wypoczynku i relaksu.

nowoczesne wnętrze domu

Wnętrze domu jest jasne i przestronne. Ograniczona liczba ścian działowych sprawia, że wydaje się jeszcze większe, a jasne kolory i duża ilość światła nadają mu lekkość i świeżość. Piętro domu to część bardziej prywatna - znajdują się tam sypialnie domowników. Otwarty parter to część wspólna.

oryginalny dach

Oryginalnym elementem budynku jest dach pokryty ceramiczną dachówką. To tradycyjne pokrycie zastosowano w niekonwencjonalny sposób - dachówki kryją nie tylko płaski dach, ale też ścianę frontową. Ten zabieg podkreśla charakter całego domu, który jest nowoczesny, ale odwołuje się do tradycji.

innowacyjny domdom z ogrodem

projekt domu - rzut parteruprojekt domu - rzut piętra

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Patrycja Nowak

Źródło: homedsgn.com

Polecamy Ci również

Zobacz także