Dom z betonu i drewna

Ten nowoczesny dom z betonu i drewna wyróżnia się kilkoma oryginalnymi cechami - poczynając od nietypowego wyglądu, poprzez oryginalne rozplanowanie, na wykończeniu kończąc.

Dom znajduje się Nowej Zelandii. Składa się z trzech niezależnych i samowystarczalnych części – właściwego domu, studia i osobnego apartamentu. Te elementy łączy wspólna fasada oraz część podwórza. Takie rozwiązanie wiąże się z bardzo nietypową bryłą budynku.

W dodatku całość sprawia wrażenie, jakby nie do końca była wykończona – pozostawiono widoczne elementy z prefabrykowanego betonu, a fragment dachu wygląda, jakby zsunął się z budynku, zaś na jego miejscu wyrosła bujna zieleń. To wszystko to jednak przemyślana koncepcja – surowość betonu jest ocieplona drewnem, chwasty zamiast dachu to dodatkowy ogródek, a pod dachem, który „spadł” powstała dodatkowa przestrzeń do wykorzystania.

Zadbano także o ekologiczne rozwiązania – domowe instalacje są zasilane energią słoneczną, jest też system odzyskiwania i wykorzystywania deszczówki.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: trendir.com

Polecamy Ci również

Zobacz także