Dom z cegły

Dom z cegły

Prosty i elegancki dom z cegły powstał w australijskim Northcote. Przeznaczony dla sporej rodziny jest przestronny i wygodny.

dom z cegły

Dom z cegły został zaprojektowany z pełnym poszanowaniem dla okolicznej zabudowy i otoczenia. Jego prosty kształt dopasowano do miejscowych warunków, a wydłużona linia ma na celu zapewnić jak najwięcej światła słonecznego. Ważne było też połączenie domu z otoczeniem. Służą temu duże okna, ale dodatkowo granicę między wnętrzem, a zewnętrzem zacierają „rabaty” urządzone w pokoju na parterze.

wnętrze domu

Na parterze mieści się duży otwarty pokój dzienny, połączony z kuchnią i jadalnią, wychodzącymi na tylne podwórze. Sypialnie urządzono na piętrze. Wykończenie domu jest z naturalnych materiałów – dominują duże drewniane panele na ścianach i drewniane meble. Tylko w części wypoczynkowej dodano kolorowe meble i dekoracyjne tapety.

jadalniaschody kręcone

Dla właścicieli jest istotne myślenie o środowisku - do wykończenia fasady użyto cegły rozbiórkowej, a na dachu, oprócz ogródka, umieszczono kolektory słoneczne.

taras na dachuzagospodarowanie dachu

cegła elewacyjna
dom z ogrodem
bryła domu z cegły
salon
aranżacja wnętrza domu
drewno we wnętrzu
Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: freshome.com

Zobacz także