Domowa siłownia

Domowa siłownia

Zmiany trybu życia wynikają między innymi ze zmian w sposobie wykonywania pracy. Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem. Przedłużające się dojazdy do pracy, szczególnie posiadaczy domów poza centrum miasta, powodują, że wracamy do domu dopiero późnym wieczorem. Poruszając się samochodami bardzo szybko tracimy kondycję i odporność na zmienne warunki pogodowe.

Coraz częściej praca przenosi się do domu, co wynika z dużych obciążeń oraz z pracy na własny rachunek. Domy bardzo często budowane są na kredyt, którego spłata wymaga wieloletniej aktywności zawodowej, a także dbałości o zdrowie i kondycję.

Jeśli lubimy ćwiczyć i możemy sobie pozwolić na wyodrębnienie jeszcze jednego pomieszczenia, pamiętajmy o pokój fitness, w którym będziemy mogli umieścić szafę na niezbędne akcesoria.

Czasem udaje się podzielić jeden większy pokój na dwa, ale można również stworzyć pokój dwufunkcyjny. Pokój fitness można również zagospodarować w pomieszczeniu garażowym.

W realizacji tego celu pomoże duża szafa zabudowująca całą ścianę. Dzięki zabudowie na dowolny wymiar, jej głębokość może pozwalać na schowanie większości przyrządów (steppery, hantle, piłki, maty itp.). Jest też miejsce na przechowywanie strojów sportowych, ręczników. Zastosowanie lustrzanych drzwi przesuwanych upodobni nasz pokój fitness do profesjonalnych salonów pozwalając obserwować ruch własnego ciała, a jednocześnie znakomicie powiększy i rozjaśni pomieszczenie.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także