Domowy salon kąpielowy

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie nowoczesnego salonu kąpielowego we własnej łazience. Taka łazienka to nie tylko miejsce codziennej toalety, ale również wypoczynku i relaksu.

Salon kąpielowy (fot. TECE) Decydując się na urządzenie salonu kąpielowego musimy dysponować pomieszczeniem o powierzchni około 20 m². Tylko takie będziemy mogli bez problemu podzielić na dwie sfery: sanitarno-kąpielową i wypoczynkową. W pierwszej powinny znaleźć się wszystkie urządzenia higieniczne: umywalka, bidet, WC, a także wanna i prysznic. Aby pomieszczenie wyglądało efektownie i zachowało intymny charakter, musimy jednak pomyśleć o ich właściwym ustawieniu i oddzieleniu od siebie. Możemy w tym celu wykorzystać nowoczesne systemy sanitarne. Pozwalają one w prosty sposób i w szybkim czasie na budowę wolno stojących ścianek działowych dowolnej wysokości. Zwiększają tym samym swobodę korzystania z tej części łazienki.

Wannę możemy w zależności od pomysłu umieścić przy ścianie lub też nawet w centrum pomieszczenia. Najlepiej skorzystać z modeli wyposażonych w uchwyty do wstawania, hydromasaż i bicze wodne. Niektóre z wanien są dodatkowo wyposażone w panel prysznicowy. Jeśli jednak dysponujemy wystarczająco dużym pomieszczeniem możemy zdecydować się zarówno na wannę, jak i prysznic. Jest on bardziej praktyczny dla osób starszych i mniej sprawnych fizycznie, pozwala także na szybka kąpiel. Nowoczesne natryski nie wymagają montażu tradycyjnych brodzików, a dzięki szklanej obudowie znakomicie integrują się z wnętrzem. Odpływ wody znajduje się pod posadzką w której umieszcza się specjalne rynny, przykryte ozdobnymi listwami, także w kolorze płytek.
W strefie wypoczynkowej powinny znajdować się szafki i komody do przechowywania ręczników i przyborów higienicznych, a także toaletka. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, możemy również wstawić rowerek do ćwiczeń. To także miejsce, gdzie mogą się znaleźć sofa i leżaki. Część wypoczynkowa musi jednak komponować się z częścią sanitarną.

Salon kąpielowy (fot. TECE)Salon kąpielowy (fot. TECE)

Aby osiągnąć zamierzony efekt, nowoczesny salon kąpielowy powinien być właściwie oświetlony i wyposażony w produkty najwyższej jakości. Warto pomyśleć o automatycznych włącznikach światła, bezdotykowych bateriach i spłuczkach. Bardzo ważny jest także dobór koloru ceramiki podłogowej i ściennej, mebli i dodatków. Powinniśmy zadbać o każdy szczegół i zachowanie spójności architektonicznej. Tylko wówczas nowoczesny salon łazienkowy spełni nasze oczekiwania i stanie się miejscem, w którym z przyjemnością będziemy spędzać wolny czas.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: TECE

Polecamy Ci również

Zobacz także