Drewniana podłoga do dziecięcego pokoju

Drewniana podłoga do dziecięcego pokoju

podłoga w pokoju dziecięcymWszystkim nam dom kojarzy się
z ciepłem i bezpieczeństwem. Urządzając nasze wymarzone gniazdko bierzemy pod uwagę wiele czynników - nasz gust, wygodę, funkcjonalność.

Najwięcej jednak problemów sprawia nam organizowanie przestrzeni dla naszych pociech. Musimy stworzyć im przecież odpowiednie warunki.
Maleńkie dziecko potrzebuje jedynie miejsca na łóżeczko, przewijak, szafkę i dużo miłości. Wyzwaniem dla nas jest za to okres kiedy zaczyna raczkować, potem dreptać i bawić się. Nasze dzieci są małymi niszczycielami. Dlatego musimy zwrócić uwagę na to, aby wszystko
w ich okolicy było trwałe, solidne i odporne na urazy.

drewniana podłoga

podłoga z drewnaMaluchy najwięcej czasu spędzają na podłodze. Dlatego podczas aranżacji wnętrza pokoju dziecka pamiętajmy o tym, by zostawić jak najwięcej wolnego miejsca służącego do zabawy. Przestrzeń ta może jednak szybko stać się miejscem ich artystycznej twórczości. Mazaki, farby, kredki, farby i do dzieła. Nieskoordynowane ruchy małych rączek i butelka lub kubek z sokiem lądują na podłodze. Można też po niej pojeździć na rowerze, postukać zabawkami, klockami, poszurać krzesłami lub innymi meblami, zorganizować wyścigi samochodowe. Ponadto małe dzieci ciągle dotykają podłogi, a nawet ją liżą, a już na pewno wkładają do buzi porozrzucane na niej zabawki.
Dlatego decyzja o rodzaju podłogi w dziecinnym pokoju jest dla nas nie lada wyzwaniem
i należy ją dobrze przemyśleć. Naszym celem jest umiejętne pogodzenie higieny, bezpieczeństwa i estetyki. Podłoga musi być ciepła, łatwa w utrzymaniu porządku, antypoślizgowa, lakier ją pokrywający – nietoksyczny.
W celu ochrony łokci i kolan swoich maluchów wielu rodziców decyduje się na materiały miękkie, wykładziny dywanowe. Wyglądają one ładnie, są kolorowe i nadają ciepły wygląd otoczeniu. Jednak ze względu na trudność w utrzymaniu porządku i łatwość wchłaniania kurzu, jest to rozwiązanie bardzo nieodpowiednie dla alergików, ale również niewskazane dla zdrowych dzieci.

pokój dziecięcy

Najlepszym rozwiązaniem będzie podłoga drewniana. Podłoga z desek jest miła w dotyku, ciepła, trwała, łatwa do czyszczenia i przede wszystkim w stu procentach naturalna. Wybierając drewnianą podłogę zapewnimy naszemu dziecku komfortowe warunki do zabawy.

Wychodząc na przeciw potrzebom swych klientów, Barlinek wyprodukował pierwszą na rynku podłogę dedykowaną dzieciom, stworzoną z myślą zarówno o dziecinnym pokoju jak
i przedszkolach, szkołach czy kącikach zabaw. Podłoga ta otrzymała atest trudnopalności, dzięki któremu może być stosowana we wszystkich obiektach użyteczności publicznej czy komercyjnej. Barlinecka Deska YOUNG - to nowatorska seria podłóg dla dzieci. Wykonana w 100% z naturalnego drewna, które wytwarza unikalny klimat w otoczeniu, niealergizująca. Pokryta jest powłoką Antimicrobial - chroniącą maluchy przed grzybami, bakteriami i roztoczami, zapobiegającą nieprzyjemnemu zapachowi – zwykle towarzyszącemu przy namnażaniu się bakterii. Dzięki zastosowaniu lakieru o najwyższej  na rynku odporności na ścieranie jest wyjątkowo trwała i odporna na uszkodzenia.

aranżacja pokoju dziecięcego

Tym, którzy lubią pobawić się aranżacją wnętrz z pewnością przypadnie do gustu szeroka paleta wzorów, która powstała dzięki możliwości łączenia dwóch lub trzech gatunków drewna. Specjalnie dla najmłodszych, specjaliści Barlinka stworzyli również dekory: niebieski, różowy oraz zielony. Koloryt podłogi można w dowolnym momencie zmienić bądź usunąć całkowicie poprzez cyklinowanie i powrócić do pierwotnego charakteru deski. Wszystkie mamy ucieszy również z pewnością fakt, że produkt otrzymał Pozytywną Opinię Komitetu Ochrony Praw Dziecka, organizacji, która od lat działa na rzecz świata przyjaznego najmłodszym. Ponadto Deska Young została laureatem konkursu „Świat przyjazny dziecku” w kategorii Dom. Konkurs "Świat przyjazny dziecku" promuje te produkty i miejsca, które są nie tylko bezpieczne w użytkowaniu, dostosowane do wieku dzieci, ale również kształtują wrażliwość estetyczną i zdolności poznawcze dziecka. Organizatorem konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka.Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Barlinek

Polecamy Ci również

Zobacz także