Drewniane blaty kuchenne

Drewniane blaty kuchenne

Projektując kuchnię, chcemy harmonijnie dopasować jej wnętrze do wystroju całego domu. Najnowsze trendy architektoniczne wykorzystują elementy drewniane, które przełamują prostotę kompozycji i nadają jej wyrafinowania.

blat kuchennyWykonane z egzotycznego drewna, niezwykle trwałe kuchenne blaty wprowadzają do kuchennych wnętrz niespotykany klimat i oryginalną estetykę.

Dotyk drewna w kuchni

Minimalizm coraz częściej króluje
w nowoczesnych kuchniach. W aranżacjach dominują proste meble w jednolitej kolorystyce, często wykończone na wysoki połysk. Doskonałym akcentem dekoracyjnym, który ożywi wnętrze i doda mu prestiżu mogą być drewniane elementy w postaci drewnianych blatów. Cieszące się ostatnio dużą popularnością egzotyczne gatunki drewna doskonale nadają się na blaty kuchenne. W porównaniu do krajowych gatunków drewna są twardsze i odporniejsze na wilgoć. Fascynują swoją wyszukaną strukturą
i głęboką kolorystyką. Ten egzotyczny skarb można odnaleźć w ofercie kuchennych blatów LINEA firmy DLH Poland. Szeroka gama produktów o oryginalnym rysunku i niespotykanej barwie zaintryguje nawet najbardziej wymagających zwolenników drewna.

Jaki blat kuchenny?

drewniany
wynik głosowania
29,4%
z naturalnego kamienia
wynik głosowania
36,8%
z konglomeratu
wynik głosowania
19,4%
ceramiczny
wynik głosowania
7,5%
szklany
wynik głosowania
6,9%

Ilość oddanych głosów: 2905

drewniany blatBlaty z egzotycznych lasów

Linia wzornicza kuchennych blatów to ponad 10 gatunków drewna. Spośród nich na największą uwagę zasługują merbau i teak z lasów monsunowych oraz orzech amerykański. Jednym z najtwardszych gatunków egzotycznych, odpornym na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne jest merbau. Dzięki swojej specyficznej strukturze nie wchłania wilgoci i nie ulega wypaczaniu. Głęboki brązowy kolor drewna wzbogacony złotymi refleksami nadaje mu niespotykane walory estetyczne. Drewno teakowe jest niezwykle wytrzymałe i sprawdza się w wilgotnym środowisku, ze względu na zawartość naturalnych olejków i kwasu krzemowego. Cechuje się wysoką stabilnością, dlatego nie ulegnie wypaczeniu nawet w zawilgoconym otoczeniu kuchennego zlewu. Wyjątkowe walory dekoracyjne podkreśla bogata kolorystyka odcieni, od ciepłego brązu po lekko pomarańczowy miodowy kolor, dodatkowo wzbogacone wyrazistym usłojeniem. Podobną budowę ma orzech amerykański, którego faktura tworzy ciekawą kompozycję wzajemnie przeplatających się intensywnych odcieni brązu. Drewno o ciekawym układzie włókien wprowadzi do wnętrza rustykalny akcent. Spośród bogatej gamy blatów można wybrać również inne wykonane z następujących gatunków drewna : iroko, palisander, hevea, acajou, bambus. Koneserzy rodzimych gatunków mogą zdecydować się na dąb lub buk.

blat do kuchni

Trwały akcent dekoracyjny

W nowoczesnych aranżacjach przeważa lite drewno z charakterystycznymi sękami i słojami nadającymi wyrazistości kuchni, w której chcemy przełamać klasyczną stylistykę. Blaty kuchenne klejone z drewna merbau dostępne są w dwóch wariantach: blat klejony lity oraz blat avangard - łączony na długości z krótszych elementów drewna w charakterystyczną „mijankę”. Natomiast produkty z drewna teakowego i orzecha amerykańskiego są dostępne w wersji avangard. Blaty oferowane są jako surowe. Są gotowe do wykończenia olejem lub lakierem, co dodatkowo zabezpieczy ich powierzchnię przed działaniem wilgoci. Staranna konserwacja drewna podwyższa jego odporność na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę i wilgoć. Dodatkowym atutem blatów z drewna jest możliwość wielokrotnej renowacji. W przypadku ewentualnego zarysowania powierzchni istnieje możliwość jej zeszlifowania i zabarwienia na inny kolor.

Ceny blatów z drewna:
Blat merbau lity (30x620x2420 mm) cena od: 640 zł 
Blat teak avangard (30x620x2420 mm) cena od: 1095 zł
Blat orzech amerykański avangard (30x620x2420mm) cena od: 1491 zł

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: DLH Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także