Drewno do kominka – pomysły na przechowywanie

Chłodne wieczory to doskonały moment na rozpoczęcie sezonu palenia w kominku – albo pomyśleć o jego zakupie lub budowie.

 

Kominek kominkiem, ale poza samym paleniskiem warto pomyśleć o miejscu na przechowywanie drewna. Oczywiście zapas drewna można przetrzymywać pod wiatą, czy ścianą domu, żeby jednak spokojnie spędzać wieczór przy kominku (a nie biegać po drewno), warto mieć zapas szczap pod ręką. Dlatego powinniśmy pomyśleć o miejscu, gdzie będziemy to drewno trzymać. Przy odrobinie starań, drewno kominkowe stanie się dodatkową ozdobą pokoju.

Najprostszym rozwiązaniem są kosze, czy pojemniki na drewno, ale można też pomyśleć o specjalnym, pionowym stojaku, umieszczonym przy ścianie (zajmuje stosunkowo mało przestrzeni, a mieści dużo drewna).

Klasycznym rozwiązaniem są również wnęki pod kominkiem. Bardzo ciekawie wygląda taka wnęka na drewno znajdująca się w ścianie – ten element może być naprawdę dekoracyjny.

Śmiałym pomysłem jest wypełnieniem drewnem pokojowego regału, albo potraktowanie drewna jako... dekoracji ściennej.

Pomysłów na przechowywanie drewna kominkowego w pokoju jest wiele, warto jednak by ten pomysł pasował do stylu wnętrza i kominka. Poza tym drewno ma swój urok – i warto go wydobyć.

Pamiętajmy też, że nie każde drewno nadaje się do palenia w kominku - przeczytaj artykuł, jak wybrać właściwe.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także