Drewno i kamień we wnętrzu

0
Drewno i kamień we wnętrzu

W dobie dominujących we wnętrzach tworzyw sztucznych i gotowych półproduktów, coraz wyraźniej widać naszą tęsknotę za naturalnymi materiałami.

marmurowy blatDlatego projektanci i architekci szukają alternatywnych rozwiązań. Synonimem dobrego stylu są zawsze materiały z duszą, które dzięki naturalnemu pochodzeniu, tworzą niepowtarzalną atmosferę. Mody przemijają, a drewno i kamień cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyczyn sympatii do naturalnych materiałów należy szukać w ich pochodzeniu. Płyty PCV, nieodzowne w czasach socjalizmu linoleum i sztuczne wykładziny odchodzą do lamusa. Produkty wytwarzane masowo, o niskiej trwałości i wątpliwej wartości estetycznej, długo nie miały alternatywy. Obecnie podłoga kamienna stanowi kontrpropozycję dla rozwiązań, które są w stanie przetrwać jeden sezon.

drewno i kamień we wnętrzu

Równie dużą popularnością cieszą się drewniane parkiety. Dodatkowym plusem rozwiązań z kamienia i drewna jest fakt, że podświadomie lepiej czujemy się we wnętrzach stworzonych z naturalnych materiałów. Współczesna architektura porzuca sztuczne tworzywa i powraca do swoich korzeni – coraz wyraźniej widać to we współczesnych trendach aranżacyjnych.

kuchnia otwarta na salon

kuchnia z wyspąPołysk i trwałość kamienia, uzupełniona wykończeniem z drewna, tworzy przestrzeń, która idealnie łączy ciepło z elegancją. Kamienna podłoga i drewniane obudowy mebli czy też panele w towarzystwie granitowych blatów kuchennych – każda kombinacja tych materiałów posiada swój niezaprzeczalny urok. Firma Rogala proponuje delikatny wzór trawertynu Navona, bądź granity Colonial Gold i Multicolor Red – to kompozycje, które idealnie wkomponują się we wnętrza wyposażone w drewniane obudowy i meble. Ciekawą propozycją jest również marmur Timber, który swoją kolorystyką i wzorem przypomina skamieniałe drewno. Oferta kamiennych płytek Rogali sprawia, że stworzenie najtrwalszej jakościowo posadzki jest równie proste, co wykorzystywanie ceramiki czy glazury.

W natłoku rynkowych propozycji i chwilowych trendów warto poszukać inspiracji wśród natury. Prezentowany piękny granitowy blat, marmurowa podłoga czy drewniany parkiet to rozwiązania dla całych pokoleń. Budując dom, tworzymy przestrzeń, która będzie służyła wiele lat. Zapewnijmy mu solidne fundamenty i nadajmy wnętrzu wykończenie, które przetrwa każde przemeblowanie.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: ROGALA

Polecamy Ci również

Zobacz także