Drzwi do domowego gabinetu – jak wybrać dźwiękoszczelne drzwi wewnętrzne?

1
Drzwi do domowego gabinetu – jak wybrać dźwiękoszczelne drzwi wewnętrzne?
Porta FOCUS /

Dźwiękoszczelne drzwi wewnętrzne to rozwiązanie np. dla osób pracujących w domu. Jeżeli szanujesz swoją prywatność i chcesz, aby Twój gabinet stał się prawdziwym azylem, w którym będziesz mógł oddać się pracy twórczej, zainwestuj w drzwi akustyczne, które wytłumią wszelkie hałasy i odgrodzą Cię od reszty świata.

Większość z nas świadomie wybiera drzwi zewnętrzne, które dobrze tłumią dźwięki dochodzące z klatki schodowej. Strona wizualna idzie w parze z funkcjonalnością i wysokim poziomem izolacji akustycznej. Niestety, w przypadku drzwi wewnętrznych często zapominamy o znaczeniu dźwiękoszczelności, ograniczając się do kwestii estetycznych. To duży błąd, który skutkuje obniżeniem komfortu życia! Rodzice małych dzieci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak głośne potrafią być ich pociechy, i jak dużym luksusem jest zaaranżowanie przestrzeni, która stanie się domową oazą spokoju. Wstawiając akustyczne drzwi wewnętrzne do pomieszczenia przeznaczonego do pracy, kreujemy własną strefę komfortu, do której pozostali nie mają dostępu.

Wybieramy drzwi dźwiękoszczelne

Jeśli zależy Ci na tym, aby wewnętrzne drzwi do gabinetu dobrze tłumiły dźwięki muzyki, głośne rozmowy, odgłosy telewizora czy radia, wybierz model o najwyższym współczynniku dźwiękoszczelności. Izolacyjność akustyczna to zdolność do ograniczenia przenoszenia dźwięków z innych pomieszczeń przy jednoczesnym tłumieniu dźwięków wytwarzanych w danym pomieszczeniu. Każdy model drzwi posiada inny współczynnik izolacyjności akustycznej, który wyrażany jest w decybelach (dB). Określają one poziom hałasu, który generowany jest poza pomieszczeniem, w którym zamontowane są drzwi. Aby zapewnić sobie najlepsze wytłumienie dźwięków, warto wybrać model o możliwie najwyższej wartości współczynnika Rw.

W warunkach domowych najlepiej sprawdzą się drzwi, w których współczynnik izolacyjności oscyluje w granicach 30 dB. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o takich parametrach  m.in. drzwi z kolekcji Porta HARMONY. W zależności od preferencji klienci mogą wybrać skrzydła z przeszkleniami lub drzwi pełne, o prostej konstrukcji, wpisujące się w założenia stylu minimalistycznego. Drzwi dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

W ofercie producenta Porta znajdziesz zarówno drzwi tradycyjne, jak i nowoczesne drzwi bezprzylgowe, które świetnie wpisują się w założenia stylu minimalistycznego. Modele pozbawione przylgi mają prostą krawędź ustawioną w jednej płaszczyźnie z ościeżnicą, przez co wydają się „wtapiać” w ścianę. To idealny wybór do wnętrz zachowanych w stylu skandynawskim i modernistycznym, a także do dużych pomieszczeń, które wymagają optycznego wydłużenia.

Bezpieczeństwo i prywatność – drzwi do gabinetu domowego

Wybierając drzwi do domowego gabinetu, nie zapominajmy o przydatnych akcesoriach, takich jak zamek na klucz lub zamek dostosowany pod wkładkę patentową. Zamek wchodzi w standardowe wyposażenie skrzydła drzwi z kolekcji Porta HARMONY oraz innych kolekcji drzwi wewnętrznych Porta. Pokój pracy to nasza przestrzeń prywatna, do której pozostali domownicy nie powinni mieć wstępu.

 

Jeżeli wykonujemy pracę zdalną lub częściowo zdalną, zatroszczmy się o własną wygodę i wykreujmy przestrzeń, która będzie sprzyjała efektywnej realizacji zadań. Praca w domu jest dużym wyzwaniem i wymaga skupienia. Skoncentrowanie się na obowiązkach zawodowych w sytuacji, gdy za ścianą rozgrywa się życie rodzinne, bywa niezwykle trudne. Akustyczne drzwi wewnętrzne są swoistym separatorem, dzięki któremu możemy pracować bez ciągłego rozpraszania uwagi. Nie warto oszczędzać na udogodnieniu, które zoptymalizuje nasze działania i sprawi, że staniemy się wydajniejsi w pracy.

Podobał Ci się artykuł? Więcej wnętrzarskich inspiracji znajdziesz na blogu Porta.
Otwórz się na  https://www.porta.com.pl/otworzsiena 

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także