Drzwi do kuchni

Kuchnia to nie tylko miejsce przyrządzania posiłków, to także miejsce skupiające życie rodzinne. Do kuchni wciąż ktoś wchodzi i wychodzi. Jej drzwi są niemal zawsze w ruchu i wciąż na widoku. Dlatego muszą spełniać szereg wymogów.

Wytrzymała lekkość
Ze względu na częstotliwość otwierania i zamykania, drzwi do kuchni powinny być lekkie i wytrzymałe. Powinny "lekko chodzić w zawiasach", otwierać się z łatwością i zamykać bez trzaskania. Niestety bardzo często drzwi z litego drewna nie spełniają tych warunków. Są ciężkie i bardzo łatwo się wypaczają. Producenci drzwi  znaleźli rozwiązanie tych problemów. Nowoczesne drzwi wewnętrzne z tłoczonych płyt Masonite produkowane są z najwyższej jakości płyt drzwiowych HDF. Są lekkie, funkcjonalne, wyjątkowo trwałe, odporne na uszkodzenia, a przy tym niedrogie. Dodatkowo są bardzo odporne na działanie wilgoci. Ich zalety na pewno sprawdzą się w kuchni.

drzwi do kuchniOtwieranie na różne sposoby
Drzwi mogą otwierać się do wnętrza kuchni lub na zewnątrz. Według ogólnie przyjętych standardów należy wybrać to pierwsze rozwiązanie. Dzięki temu unikniemy tarasowania hollu, czy zabierania przestrzeni innym wnętrzom. Skrzydło drzwi możemy zamontować tak, by otwierało się na lewo lub na prawo. Do kuchni doskonale nadają się również drzwi przesuwane lub składane. Takie do otwarcia potrzebują mniej miejsca. Drzwi z tłoczonej płyty Masonie są dostępne również w tych wersjach.

Kuchenny wymiar
Drzwi kuchenne powinny mieć co najmniej 80 cm szerokości w świetle ościeżnicy. To ważna sprawa, dla wygody korzystania z kuchni. Montując skrzydło
z tłoczonej płyty drzwiowej Masonite o szerokości
90 cm lub drzwi dwuskrzydłowe, zadbamy o własny  komfort. Wejście do kuchni z zakupami, noszenie posiłków do jadalni czy salonu będzie o wiele łatwiejsze. Pamiętajmy też, że drzwi do kuchni nie mogą mieć progów. Aby zapewnić równomierny przepływ powietrza w kuchni, między podłogą a dolną krawędzią drzwi musi być szczelina o szerokości przynajmniej 2,5 cm.

Wzory i kolory
Drzwi do kuchni powinny być nieodłącznym  elementem wystroju pomieszczenia. Zwykle są na widoku w centralnym miejscu pomieszczenia. Często łączą kuchnię z salonem lub jadalnią. Masonite odpowiadając na zapotrzebowanie rynku polskiego oferuje tłoczone płyty drzwiowe w wielu wzorach. Przykładowo, drzwi dwupanelowe z łukowym wykończeniem uzupełnią klasycznie urządzoną kuchnię z drewnianymi szafkami. Natomiast do nowoczesnego wystroju będą pasować geometryczne trzypanelowe modele.
Jeśli chodzi o kolory, tu praktycznie brak jest ograniczeń. Koniec z monotonią: biały lub brąz. Drzwi z płyty Masonite mogą być pomalowane na dowolny kolor. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli zależy nam na idealnym dopasowaniu drzwi do mebli, czy stylu wnętrza kuchni. Możemy dobrać kolor drzwi do klosza lampy, ulubionych zasłon, czy nawet doniczek na parapecie. Nasza kuchnia zyska niepowtarzalny charakter.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Masonite

Polecamy Ci również

Zobacz także