Drzwi do pokoju dziecięcego

Drzwi są naszym sprzymierzeńcem w prywatności. Dzieci również jej potrzebują,
w zależności od wieku. Warto dobrać takie drzwi do dziecięcego pokoju, by maluch mógł być obserwowany przez rodziców, z kolei nastolatek, cieszył się w pokoju prywatnością.

drzwi do pokoju dziecięcegoDrzwi dla brzdąca
W pokoju malucha, obok wystroju, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego tak istotne jest by małego dziecka nie spuszczać z oczu na dłużej. Ponysł na rozwiązanie problemu ma firma Masonite, producent tłoczonych płyt drzwiowych. Do pokoju najmłodszych ciekawą propozycją są drzwi przeszklone. Dzięki temu przyzwyczajamy dziecko do bycia przez jakiś czas w samotności, w swoim pokoju, z drugiej strony mamy możliwość obserwowania co maluch porabia. Także dziecko czuje się dużo bezpieczniej w swoim pokoju, gdy ma przeszklone drzwi. Gdy maluch boi się ciemności, leżąc w łóżku widzi, że w domu są rodzice, i że w innych pokojach pali się światło. Mówiąc o bezpieczeństwie najmłodszych należy podkreślić, że do przeszkleń drzwi stosowane są specjalnie hartowane szkła. Dzięki temu nawet w przypadku stłuczenia nie kruszą się i nie grożą pokaleczeniem. Warto dodać, że oferta drzwi przeszklonych firmy Masonite jest bardzo szeroka. Szyba może zajmować całe drzwi lub ich część, być podzielona szprosami. Kombinacji jest bardzo wiele.

 drzwi wewnętrzneStarsze dziecko – pełne drzwi
Często zapominamy, że nasze dziecko to już nastolatek
i, podobnie jak my, potrzebuje prywatności. To czas pierwszych sympatii, i chęci przebywania jedynie z przyjaciółmi. Taką prywatność doskonale zapewnią pełne, nieprzeszklone drzwi do pokoju nastolatka. Pełne drzwi to także bardzo dobra izolacja akustyczna. Taka inwestycja to korzyść dla rodziców - odizolowanie się od często głośnej muzyki dobiegającej z pokoju dorastającego syna czy córki. To także plus dla nastolatka, gdy chce się pouczyć nie przeszkadza mu grający w pokoju obok telewizor.

Drzwi poprawią estetykę

Drzwi do pokoju dziecka to nie tylko element praktyczny, ale również estetyczny. W pokoju malucha drzwi można pomalować na dowolnie dobrany kolor, pasujący do całego wnętrza. Nastolatek z kolei może na drzwiach powiesić tablicę korkową czy planszę do grania w "rzutki". Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nasz młody domownik nie będzie zaklejał szyb w drzwiach, plakatami tylko po to, by zyskać trochę prywatności. Poprzyklejane plastrami plakaty, przebijające twarze muzycznych idoli na pewno nie będą ozdobą dla nowoczesnego mieszkania.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Masonite

Polecamy Ci również

Zobacz także