Drzwi pełne czy przeszklone? W jakich wnętrzach się sprawdzą?

Drzwi pełne czy przeszklone? W jakich wnętrzach się sprawdzą?

Jesteś na etapie urządzania domu lub mieszkania? A może planujesz remont? Podpowiemy Ci, w jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi przeszklone, a w jakich drzwi pełne. Poznaj zalety obu typów skrzydeł drzwiowych i wybierz drzwi przeszklone wewnętrzne lub drzwi pełne pasujące do aranżacji Twojej przestrzeni.

Drzwi przeszklone wewnętrzne – rodzaje Możesz wybierać spośród drzwi przeszklonych wewnętrznych z szybą w kształcie prostokąta, kwadratów czy poziomych lub pionowych pasów. Przeszklenie może być umieszczone w górnej lub dolnej części skrzydła. Popularnym wyborem są szyby matowe, które zapewniają prywatność, a jednocześnie doświetlają wnętrze.

Drzwi przeszklone z matowym, mlecznym szkłem są uniwersalne i pasują do pomieszczeń o różnych stylach aranżacyjnych. Inna opcja to szyba „chinchilla”, która ma charakterystyczną strukturę – możesz wybierać spośród różnych wzorów, determinujących stopień przezroczystości szyby. Jeśli chcesz, aby drzwi przeszklone wewnętrzne stanowiły efektowną ozdobę pokoju, możesz wybrać subtelne przeszklenie w postaci wąskiego paska. Ciekawe rozwiązanie to drzwi z czarnym, wąskim przeszkleniem – elegancki i nowoczesny efekt gwarantowany! Poznaj drzwi z kolekcji Porta FOCUS Premium, Porta FOCUS, Porta RESIST, Porta DUO w modelach 4.A, które mają efektowne, czarne przeszklenia, nadające wnętrzu ekskluzywnego charakteru. Sprawdź więcej modeli drzwi wewnętrznych w ofercie Porty – https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne

.

Porta FOCUS Drzwi przeszklone – zalety Drzwi przeszklone to przede wszystkim doświetlenie wnętrz i ich optyczne powiększenie. Poznaj największe zalety drzwi przeszklonych.

 • Doświetlenie pomieszczenia – drzwi przeszklone sprawiają, że do pokoju wpada nieco więcej światła, dzięki czemu jest jaśniej. Drzwi z przeszkleniem dodają też wnętrzom lekkości.
 • Efekt przestronności – drzwi przeszklone wewnętrzne optycznie powiększają wnętrza. Szyby sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przestronne i świetliste.
 • Element dekoracyjny – drzwi przeszklone są efektowną ozdobą wnętrza. Możesz postawić na oryginalne przeszklenia w czarnym kolorze, które pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, a także stylu glamour.

Drzwi przeszklone – w jakich wnętrzach? Drzwi przeszklone warto zastosować wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest dzielona przez domowników – jest przeznaczona do wspólnego spędzania czasu. To również dobra propozycja dla wszystkich niewielkich i ciemnych, niedoświetlonych pomieszczeń. Sprawdź, gdzie warto postawić na drzwi przeszklone.

 • Salon

Wspólna strefa wypoczynkowa to dobre miejsce na zastosowanie drzwi przeszklonych. To zazwyczaj miejsce przechodnie, które jest często odwiedzane przez domowników – warto uczynić je bardziej otwartym i przestronnym, montując drzwi przeszklone.

 • Jadalnia

Jadalnia to miejsce wspólnych posiłków czy rodzinnych spotkań. Nie warto odgradzać go masywnymi drzwiami, a postawić na skrzydła drzwiowe z delikatnymi przeszkleniami, by podkreślić otwarty charakter tego pomieszczenia.

Porta Verte HOME

 • Korytarz i inne niewielkie, ciemne pomieszczenia

Przedpokój to najczęściej przestrzeń pozbawiona okien, która jest dość ciemna. Warto zamontować drzwi przeszklone wewnętrzne, by nieco doświetlić niewielki i ciemny korytarz. Poznaj sposoby na aranżację drzwi przeszklonych i pełnych w artykule Porty – https://www.porta.com.pl/otworzsiena/drzwi/przestrzen-czy-przestrzen-intymna-drzwi-przeszklone-i-pelne-w-twoim-mieszkaniu. Drzwi pełne wewnętrzne – zalety Ten model skrzydeł drzwiowych jest dość popularnym rozwiązaniem. Możesz wybierać spośród różnych typów oklein, odcieni drewna oraz rodzajów ościeżnic. Jakie plusy mają drzwi pełne wewnętrzne?

 • Dobra izolacja akustyczna – drzwi pełne zapewnią Ci ciszę i spokój dzięki uszczelkom opadającym i bardziej masywnej konstrukcji.
 • Prywatność – pełne drzwi bez przeszkleń gwarantują prywatność i intymność dzięki zabudowanej bryle.
 • Ponadczasowy charakter – drzwi pełne wewnętrzne to uniwersalny i klasyczny wybór. Pasują do wielu typów pomieszczeń i różnych aranżacji wnętrzarskich.

Drzwi pełne – gdzie sprawdzą się najlepiej? Kiedy warto postawić na drzwi pełne, bez przeszkleń? Przede wszystkim wtedy, jeśli Twoim priorytetem jest cisza i prywatność w pomieszczeniu. Wnętrza, w których drzwi pełne świetnie się sprawdzą, to:

 • Gabinet

Domowe biuro to miejsce, w którym liczy się cisza, spokój i prywatność, by móc odciąć się od domowników i komfortowo realizować obowiązki. Z tej przyczyny warto zastosować drzwi pełne w gabinecie, by móc skupić się na wykonywanych zadaniach.

 • Sypialnia

Jeśli chcesz cieszyć się snem bez zakłóceń, postaw na drzwi pełne wewnętrzne do sypialni. Dobra izolacja akustyczna pozwoli Ci odpocząć, ponieważ dźwięki są skutecznie izolowane.

Porta VECTOR Premium

 • Garderoba, schowek

Warto przechowywać ubrania czy domowe sprzęty w pojemnych szafach lub specjalnie wydzielonych, niewielkich pomieszczeniach. W przypadku wygospodarowania niewielkiej przestrzeni na garderobę, czy schowek, warto oddzielić to pomieszczenie drzwiami pełnymi, by ubrania, okrycia wierzchnie, buty czy domowe AGD nie były widoczne.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także