Drzwi wewnętrzne - wenge

Egzotyczne drewno – ze względu na swoją urodę, nietypowy wygląd oraz wyjątkową wytrzymałość zdobywa coraz większą popularność w dekoracji wnętrz.

drzwi wewnętrzneJeden ze wzorów tego właśnie materiału stał się inspiracją dla firmy Classen, która wprowadziła do oferty stolarki drzwiowej dekor wenge.

Wenge to egzotyczne drzewo liściaste rosnące w Afryce. To wyjątkowa roślina o magicznej mocy – przez tysiące lat używane było przez rdzennych mieszkańców czarnego lądu do sporządzania rytualnych masek. Wenge uczestniczyło często w magicznych obrzędach wzmacniając zaklęcia szamanów – jego  wyrazisty rysunek czarował i pobudzał wyobraźnię.

Afrykański klimat magii i egzotyki może od dziś stać się częścią twego domu. Dekor wenge przyciąga uwagę przede wszystkim egzotyczną kolorystyką – piękna, czarnobrązowa barwa wenge sprawia, że jest ono wybierane częściej niż inne drzewa egzotyczne. Naprzemiennie przebiegające jaśniejsze i ciemniejsze pasma drewna tworzą różnorodny, oryginalny i niepowtarzalny rysunek, a pokryte nim drzwi idealnie prezentują się w miejscach bardzo nasłonecznionych. Głęboka barwa dekoru wenge i jego ciekawa struktura zapewniają wyszukaną elegancję, dzięki nim pomieszczenie wygląda ekskluzywnie i nabiera tajemniczości.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Classen

Polecamy Ci również

Zobacz także