Duże, energooszczędne i antywłamaniowe okna na poddasze

0
Okna Fakro
Dzięki temu, że dolne skrzydło okna się nie otwiera, jest ono bezpieczniejsze, gdy w domu są dzieci.

Coraz powszechniejsze stają się duże przeszklenia, dzięki którym możemy cieszyć blaskiem słońca nawet przy biurku. By rozjaśnić poddasze, firma Fakro oferuje duże okna dachowe typu FDY-V Duet proSky.

Mają aż 255 cm wysokości. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że okna dachowe Duet proSky mieszczą się w standardowym rozstawie krokwi. Nie trzeba więc poświęcać czasu na kosztowne i pracochłonne poprawki w konstrukcji dachu.

Okna Fakro

Okno dachowe FDY-V ma dwa skrzydła. Górne otwierane, dolne zamknięte.

Fakro
Okna Fakro

Okno sięga do samej podłogi. Optycznie zwiększa to przestrzeń pomieszczenia.

Fakro
Okna Fakro

Okna Fakro posiadają system topSafe, który zabezpiecza dom przed włamaniem

Fakro
Okna Fakro

Okna Fakro są energooszczędne. Sprawdza się to nie tylko zimną, kiedy mieszkanie jest ocieplane, ale równiez latem, kiedy chcemy uciec przed upałem panującym na zewnątrz.

Fakro


Okno dachowe FDY-V jest dwuskrzydłowe. Górne skrzydło otwiera się obrotowo, maksymalnie tworząc kąt 160°. Skrzydło dolne się nie otwiera. Oś obrotu okna znajduje się powyżej połowy jego wysokości, dzięki czemu nawet wysoka osoba będzie mogła do niego podejść nie martwiąc się o głowę.

Okno jest wyposażone w energooszczędny jednokomorowy pakiet szybowy. Składa się on z zewnętrznej szyby hartowanej, wewnętrznej pokrytej powłoką niskoemisyjną. Szyba wewnętrzna stworzona jest ze szkła laminowanego, dzięki czemu użytkowanie jest bezpieczniejsze. Przestrzeń między szybami jest wypełniona argonem  - gazem szlachetnym.

Okna dachowe  FDY-V dbają nie tylko o odpowiednie oświetlenie pomieszczeń, ale również o ich wietrzenie. Okna wyposażone są w automatyczny nawiewnik  V40P, który dostarcza odpowiednią ilość powietrza. Jest to również oszczędność energii cieplnej, kiedy nie musimy otwierać okien, a mieszkanie jest wywietrzone.


Oprócz energooszczędności, okna dachowe Fakro zapewniają podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe.

Okno można zamontować na dachu o kącie nachylenia od 25 do 65º.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Skibicka

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także