Egzotyczne dekoracje we wnętrzach

Kolor w sypialni
Kolorowe wnętrze, pełne różnych barw to domena egzotycznych mieszkań i domów.

Egzotyczne wnętrze - to może znaczyć wiele. Nasycone kolorami wnętrze meksykańskie, wnętrze w stylu marokańskim, wzory indyjskie, jak i minimalistyczne japońskie aranżacje.

kolorowe wnętrze

Wnętrze pełne kolorów to typowe dla egzotycznego stylu.

Dizzy Roseblade Pixabay
Stylowe meble

Niebieska komoda w egzotycznym salonie.

Mikebirdy Pixabay
Nowoczesne wnętrze

Nowoczesne indyjskie wnętrze hotelowe.

Bikonwalder Pixabay
Orientalne gadżety

Lampion dekoracyjny ozdobiony kryształami.

Kriemer Pixabay
Siedzisko

Skórzana pufa to element dekoracyjny tego wnętrza.

Vonmango Pixabay
Stylowa sypialnia

Nowoczesna sypialnia w stylu indyjskim.

Olichel Pixabay

Decydując się na udekorowanie wnętrza w jednym z tych stylów, musimy pamiętać, że należy je tworzyć z wyobraźnią, pasją
i zrozumieniem. Nie może być tu miejsca na nudę lub wzornictwo z wielkich, sieciowych sklepów meblowych. Takie wnętrze musi być niepowtarzalne, gdyż rządzi się ono swoimi prawami. O tym, jaki charakter będzie miało nasze egzotyczne wnętrze, decydują meble, dodatki, dekoracje i kolory. Dekoracje stanowią tzw. klucz programu. Przede wszystkim powinny być one oryginalne. Mając tak starannie dobrany mebel czy detal, można lepiej poczuć i zrozumieć historię miejsca, w którym został stworzony.

Bardzo ważnym wyróżnikiem są materiały, z których wykonane są dekoracje. Nie ma mowy o tym, żeby były to: metal, plastik, szkło. Egzotyczne ozdoby wykonane są z wikliny, rattanu, bambusowych patyków i innych naturalnych surowców.
Jeśli na przykład zdecydujemy się na styl japoński, wówczas rozpoznamy go po kaligraficznych ornamentach, geometrycznych formach i harmonijnych motywach. Pojawią się również motywy kwiatowe, roślinne, zwierzęce. Przyglądajmy się wzornictwu, ponieważ to jest najważniejszy element w dekoracjach egzotycznych. Jeśli urządzamy wnętrze w duchu afrykańskim, otaczać się będziemy drewnem teakowym, bambusem, figurkami, skórami i maskami. Jeśli będzie to styl meksykański, wówczas będą to kolorowe narzuty, poduchy, ornamentyka oparta na motywach indiańskich, kolorowa ceramika i wiklina.

 

Tworząc wnętrze egzotyczne, pamiętajmy o kraju z jakiego pochodzi, poczytajmy o nim, prześledźmy jego historię. Kupując dekoracje, zwróćmy uwagę na materiał z jakiego są wykonane, kraj pochodzenia oraz upewnijmy się, że kupując je, na pewno znajdziemy dla nich miejsce i będą one pasowały do klimatu wnętrza, które chcemy wykreować.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Autor: Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz

Źródło: sztukawnetrz.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także