Ekologiczne baterie – certyfikat Ecolabel

Stylowa łazienka
Bateria do pasowana do łazienki.

Firma FERRO należy do przedsiębiorstw zainteresowanych nie tylko ekonomicznym wymiarem biznesu, ale także jego szeroko pojętym otoczeniem. Taka postawa, skłania jednego z największych w Europie Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej, do podejmowania odpowiedzialnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Ekologiczne rozwiązania i certyfikat Ecolabel

Dokonania FERRO na tym polu są znaczące – producent jest liderem rozwiązań ekologicznych służących oszczędzaniu wody i redukcji jej zużycia w gospodarstwach domowych aż o 50%. Za system baterii oszczędzających wodę wykonanych w technologii VerdeLine firma otrzymała między innymi Godło Teraz Polska. Marki Grupy: Ferro i Weberman są również znane i cenione w branży: technika grzewcza – FERRO jest producentem energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań dla instalacji grzewczych dedykowanych budownictwu jednorodzinnemu. Dlatego kolejnym krokiem w rozwoju firmy było ubieganie się o europejski znak ekologiczny dla produktów sygnowanych logo VerdeLine. Oznakowanie ekologiczne UE Ecolabel jest głównym oficjalnym europejskim wyróżnieniem, przyznawanym wyrobom spełniającym wyższe normy środowiskowe. W rezultacie wnikliwych badań wszystkie zgłoszone produkty osiągnęły zadowalające wyniki, a FERRO stało się pierwszą europejską firmą z Certyfikatem EU Ecolabel: PL/040/001/01, przyznanym w kategorii Armatura Sanitarna. Od stycznia 2014 roku tym prestiżowym wyróżnieniem mogą poszczycić się baterie z kolekcji: Cassino VerdeLine, Veneto VerdeLine i Genova VerdeLine.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW MARKI FERRO OZNACZONYCH CERTYFIKATEM EU ECOLABEL

Innowacyjna technologia VerdeLine zastosowana w bateriach umywalkowych i zlewozmywakowych działa w oparciu o komponenty takie jak: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu wody i system kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean.

Baterie oszczędzające wodę - sposób działania

Dzięki specjalnej budowie perlatora FerroAirMix (lub FerroSlimAir odpowiedniego dla modelu Cassino VerdeLine Plus) wypływająca z wylewki woda miesza się z powietrzem. Uzyskujemy obfity, szeroki strumień przy ograniczeniu jej zużycia nawet o połowę w stosunku do standardowego produktu. W efekcie, przy maksymalnym otwarciu, przez baterię sygnowaną logo VerdeLine przepływa, w zależności od modelu, od 4,5 do 6 litrów wody na minutę, podczas gdy przez standardową baterię ok. 12 - 16 litrów. Zakładając, że każdego dnia korzystamy z umywalki tylko przez jedną minutę przy pełnym otwarciu przepływu, rocznie możemy zużyć bez wysiłku nawet 4 tys. litrów wody mniej nie obniżając przy tym komfortu mycia!

Przeczytaj też o Modnych i ekologicznych bateriach Justic VerdeLine

Kolejną innowacją zwiększającą wydajność baterii Cassino, Genova i Veneto VerdeLine jest dwustopniowa głowica ceramiczna ułatwiająca ustawienie strumienia ekonomicznego. Podczas niepełnego otwarcia, czyli przy zastosowaniu ogranicznika, przepływ wynosi w zależności od modelu od 4,0 do 5,5 litra wody na minutę. Głowicę wyposażono także w regulator wypływu ciepłej wody. Dzięki niemu samodzielnie, w prosty sposób możemy ustawić maksymalny wypływ ciepłej wody. Oszczędzamy tym samym na kosztach energii oraz zmniejszamy ryzyko poparzenia, co ma znaczenie zwłaszcza, gdy z baterii korzystają również dzieci.
Niezwykle przydatną funkcją, w jaką wyposażono baterie, jest system FerroEasyClean. W prosty sposób, przecierając palcem dłoni perlator, możemy usunąć z niego osadzający się kamień wapienny bez wykręcania perlatora z urządzenia.

Baterie oznaczone Certyfikatem EU Ecolabel: PL/040/001/01

Cassino Verdeline Plus bateria umywalkowa stojąca BCS2VL

Oszczędzająca wodę bateria wyposażona w innowacyjne komponenty: wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz ruchomy perlator FerroSlimAir pozwalający na dowolną regulację kierunku strumienia wody i łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Urządzenie osiąga maksymalne natężenie przepływu na poziomie 4,5l wody na minutę, podczas gdy z tradycyjnej baterii wypływa w  tym samym czasie 12l i więcej. Baterie Cassino VerdeLine Plus wyróżniają się również  interesującym designem. Dynamizm ostrych kątów uchwytów i wylewek, skośnie nachylonych ku ceramice łazienkowej kontrastuje z okrągłą formą podstawy o przekroju walca.

Cassino VerdeLine Plus bateria umywalkowa stojąca nablatowa BCS2LVL
Bateria zaopatrzona jest w innowacyjne komponenty: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody, perlator FerroSlimAir z regulacją kierunku strumienia wody oraz z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean, przez które przepływa jedynie 4,5l wody na minutę. Komponenty te zapewniają niezwykłą wydajność i ponad 50% ograniczenie zużycia wody.

Zobacz też: Jakie baterie bidetowe wybrać?

Cassino VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojąca BCS4VL
Elegancka bateria zapewniająca 50% ograniczenie zużycia wody o maksymalnym natężeniu przepływu 6 litrów wody na minutę. Wyposażona w innowacyjne komponenty: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean. Posiada obrotową wylewkę.

Veneto VerdeLine bateria umywalkowa stojąca BVN2L
Baterię wyposażono w nowoczesne urządzenia oszczędzające wodę: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean. Maksymalne natężeniu przepływu wody wynosi 6 litrów na minutę. Veneto VerdeLine charakteryzuje stabilna, geometryczna forma nawiązująca do klasyki w nowoczesnej odsłonie.

Veneto VerdeLine bateria umywalkowa stojąca do umywalek nablatowych BVN2LVL
Bateria jednouchwytowa,  minimalistyczna w formie, pokryta chromem wyposażona w regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody a także perlator, który zapewnia 50% ograniczenie zużycia wody oraz system łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean. To najlepszy produkt dla miłośników ekologii i osób zainteresowanych oszczędzaniem.  

Veneto VerdeLine – bateria zlewozmywakowa stojąca BVN4VL
Posiada perlator FerroAirMix oraz regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody, które zapewniają oszczędne gospodarowanie wodą, a także system łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean. Projekt linii wzorniczej Veneto VerdeLine opiera się na harmonijnie skomponowanych płaszczyznach kwadratu i prostokąta. Stabilna geometria bryły, zaznaczone krawędzie, linie załamujące się pod kątem prostym, tworzą, nawiązującą do klasyki, a jednak nowoczesną formę baterii odpowiednią dla wnętrza współczesnej kuchni.

Genova VerdeLine bateria umywalkowa stojąca BGE2VL
Bateria umywalkowa stojąca Genova VerdeLine to ekologiczne rozwiązanie dla każdej łazienki. Posiada komponenty służące ponad 50% redukcji zużycia wody! Perlator FerroAirMix, dzięki unikatowej konstrukcji, doskonale napowietrza wypływającą wodę, przez co zmniejsza jej zużycie. Bateria wyposażona jest również w głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu wody, pozwalającą na precyzyjną regulację wypływu wody oraz możliwość ustawiania blokady wypływu gorącej wody. Dodatkowo posiada system łatwego usuwania kamienia wapiennego – FerroEasyClean. Klasyczne wyprofilowane łuki, opływowa forma oraz chromowana powłoka nadają baterii lekkości.

Genova VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojąca BGE4VL
Wyposażona w nowoczesne komponenty zapewniające oszczędne gospodarowanie wodą: perlator FerroAirMix,  z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennego – FerroEasyClean oraz regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody. Genova VerdeLine o plastycznej, giętej linii i ergonomicznym kształcie jest prawdziwą ozdobą nowoczesnej kuchni.

ZNACZENIE CERTYFIKATU EU ECOLABEL
EU Ecolabel obejmuje bardzo szeroki zakres produktów niezwiązanych z medycyną i żywnością. Tym bardziej cieszy to pierwsze polskie wyróżnienie w kategorii Armatura sanitarna ze względu na niewielki udział naszego kraju w składanych wnioskach. Na czele rankingu znajdują się Włochy  - do nich należy ponad 50% przyznanych certyfikatów, następnie Francja ok. 22% i Wielka Brytania 9% (dane za 2012 rok). Pomimo, iż baterie oszczędzające wodę w dobie regularnie podnoszonych cen za wodę i odprowadzanie ścieków bronią się same, korzyści wynikające z certyfikacji  zapewne będą miały dodatkowy wpływ na zwiększenie konkurencyjności produktu. Przebieg certyfikacji z udziałem trzeciej strony dostarcza bezstronnej oceny zgodności wyrobu z odpowiednimi normami i innymi wymaganiami technicznymi, dlatego FERRO wykorzystało ten proces również jako narzędzie kontroli i doskonalenia baterii sygnowanych logo VerdeLine. Dzięki temu firma udowodniła, że jej głównym priorytetem jest dbałość o najwyższą jakość produktów zarówno w aspekcie innowacyjności jak i rozwiązań dopasowanych do potrzeb zmieniającego się rynku, a w konsekwencji takich, które oszczędzają energię, zasoby naturalne i ograniczają koszty związane z ich codziennym wykorzystywaniem.

Baterie Ferro - dowiedz się więcej

Oceń artykuł
2,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także