Ekologiczne baterie kuchenne i łazienkowe: sposób na oszczędność

0
Ekologiczna bateria umywalkowa
Odpowiednie baterie pozwolą nam zaoszczędzić ponad połowę zużywanej wody.

Zużywanie mniejszej ilości wody ma dwa aspekty – jeden to oczywiście troska o środowisko, a drugi – to realne oszczędności w naszym budżecie.

Bateria wannowa ścienna symetryczna Justic VerdeLine

Nowoczesne baterie pozwalają oszczędzać wodę w naprawdę wygodny sposób.

Ferro
Bateria bidetowa z automatycznym korkiem spustowym

Do wyboru mamy całą gamę ekologicznych baterii, zarówno łazienkowych, jak i kuchennych.

Ferro
Bateria natryskowa ścienna Justic VerdeLine

Zużycie od 4 do 6 litrów wody na minutę - zamiast 12 litrów - to realna oszczędność.

Ferro
Bateria umywalkowa stojąca

Nowoczesne baterie mają różne rozwiązania, które pozwalają na duże oszczędności wody.

Ferro
Bateria wannowa

Oszczędność wody to korzyść nie tylko dla środowiska, ale też naszego budżetu.

Ferro
Bateria zlewozmywakowa Justic VerdeLine

Wygodna i oszczędna bateria zlewozmywakowa to rozwiązanie do każdej kuchni.

Ferro

Oszczędzanie wody wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, czy koniecznością rezygnacji z higieny. Wystarczy przyswoić kilka zdrowych nawyków (np. zakręcać wodę podczas mycia zębów i dopilnować, żeby woda nie lała się niepotrzebnie). Pomocne też będą nowoczesne baterie kuchenne i łazienkowe, które oszczędność wody mają wpisane w konstrukcję.

Szukasz pomysłu na łazienkę? Polecamy łazienkę w jasnej tonacji

Napowietrz wodę, czyli bateria z perlatorem

W bateriach kuchennych i łazienkowych stosuje się rozwiązania, które sprawiają, że zużywają one mniej wody, a komfort korzystania z nich się nie zmienia. Do jednych z prostszych i bardziej skutecznych rozwiązań należą perlatory. To niewielkie elementy, przypominające sitko, montowane na końcu wylewki. Perlator (zwany też aeratorem) sprawia, że strumień wody zostaje napowietrzony. Dzięki temu jest on tak samo obfity, a wody zużywa się mniej. W obecnie produkowanych bateriach perlatory są już właściwie standardem (choć ich wydajność jest zróżnicowana), ale w to urządzenie możemy też wyposażyć posiadaną już baterię kuchenną lub łazienkową.
W przypadku naprawdę ekologicznych, nowoczesnych baterii, wyposażonych w perlatory nowej generacji – są to oszczędności sięgające 50%.

Głowica baterii oszczędzająca wodę

Perlator (szczególnie nowej generacji), to już coś, ale na rynku są dostępne także baterie, wyposażone nie tylko w te urządzenia, ale także innowacyjne głowice. Na wygodne oszczędzanie wody pozwalają baterie z dwustopniową głowicą ceramiczną, ułatwiającą precyzyjne i ekonomiczne ustawienia strumienia wody. Ogranicznik pozwala wygodnie korzystać z baterii przy niepełnym otwarciu, a przepływ wody w takiej baterii wynosi od 4 do 5,5 litra wody na minutę (w „zwykłej” baterii jest to ok. 12 litrów!). W bardziej ekonomiczny, bezpieczny i wygodny sposób pozwoli nam korzystać z baterii jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, czyli regulator wypływu ciepłej wody. Pozwala ono zaoszczędzić energię i ogranicza ryzyko poparzenia się gorącą wodą.
Oczywiście w ekologicznych bateriach (np. linii VerdeLine) stosuje się wszystkie wymienione wyżej rozwiązania, co pozwala nam zaoszczędzić ponad połowę zużywanej wody, nie tracąc nic z wygody. W dodatku od nowoczesnych baterii możemy też oczekiwać rozwiązań ułatwiających np. czyszczenie perlatora z osadów wapiennych, więc komfort użytkowania baterii nawet się zwiększa. Do wyboru mamy też pełną gamę baterii oszczędzających wodę (zlewozmywakowe, umywalkowe, wannowe, natryskowe, bidetowe), więc możemy z nich korzystać i w kuchni, i w łazience.

W aranżacji wnętrza liczą się detale. Polecamy funkcjonalne i ładne syfony, zawory i korki umywalkowe

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także