Ekologiczne meble woskowane - dlaczego warto?

Meble pokojowe
Kolekcja mebli rustykalnych, kolonialnych oraz prowansalskich.

Wosk  jest stosowany już od setek lat do zabezpieczania drewna. Stanowi bowiem doskonałe wykończenie surowego materiału i świetnie współgra z różnego rodzaju meblami. Dzięki temu są one dobrze zakonserwowane, a przy tym nabierają szlachetnego wyglądu. Ekologiczne meble woskowane nie tylko zachwycają swoim designem, ale wydzielają delikatną woń, która unosi się w całym pomieszczeniu.

Wosk skutecznie chroni oraz pielęgnuje drewno, które staje się odporne na wilgoć i nabiera wyjątkowej gładkości. Poza tym wosk doskonale podkreśla naturalną strukturę słojów. Co ciekawe, meble pokryte woskiem wykazują właściwości antystatyczne, a więc nie przyciągają do siebie kurzu.
Od wielu lat produkcją wysokiej klasy ekologicznych mebli woskowanych zajmuje się firma Meblo-Wosk. Jej produkty wyróżniają się funkcjonalnością oraz efektownym designem. Dzięki różnorodnemu i ciekawemu wzornictwu świetnie sprawdzają się nie tylko w domu, ale także w hotelu czy restauracji. Wszystkie meble wykonywane są z wysokiej klasy drewna, które pokrywane są woskiem przygotowanym na bazie naturalnego wosku pszczelego. Firma oferuje transport na terenie całego kraju.

Oferta firmy Meblo-Wosk jest bardzo szeroka i cały czas podlega rozbudowywaniu. Na szczególną uwagę zasługują kolekcje  mebli rustykalnych, kolonialnych oraz prowansalskich. Wszystkie meble wchodzące w ich skład są przygotowywane z dbałością o każdy detal. Meble prowansalskie, jak sama nazwa wskazuje, nawiązują do słonecznej Prowansji. Zachwycają więc prostą formą i harmonijną, ciepłą kolorystyką. Bardzo modne od kilku sezonów są meble kolonialne, utrzymane na ogół w ciemnej kolorystyce. Często są one ciężki i wykonywane z egzotycznych gatunków drzew. Z kolei meble rustykalne to styl prosty i bardzo związany z naturą. Jego podstawą jest przede wszystkim lite drewno.

Meblo-Wosk na rynku obecny jest już od roku 1984. Przez kilkadziesiąt lat działalności firma zaspokoiła już potrzeby wielu klientów, ale nie spoczywa na laurach. Cały czas się rozwija, aby jeszcze bardziej spełniać marzenia ludzi o pięknie urządzonym domu.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Meblo-Wosk

Zobacz także